Beykoz'un küçük mucitleri hünerlerini sergiliyor

Beykoz'un küçük mucitleri hünerlerini sergiliyor

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü ve TÜBİTAK'ın işbirliğiyle düzenlenen “Beykoz Bilim Şenliği” başladı. 

Tarihi Beykoz Çayırı 5-7 Ekim tarihleri arasında ilçedeki öğrencilerin hazırladıkları bilimsel proje ve çalışmalara ev sahipliği yapacak.  

Beykoz Belediyesi'nin desteğiyle kurulan şenlik alanında yer alan bilim atölyelerinde öğrenciler,  astronomi, uzay, matematik, çevre, robotik uygulamalar gibi konularda projelerini tanıtacaklar.

“Biliminin İzinde Hayat” sloganıyla düzenlenen etkinlikle başta öğrenci ve gençler olmak üzere 7'den 70'e herkese bilimi sevdirmek ve gündelik hayatta bilime daha fazla yer açılmasını sağlamak amaçlanıyor.

İstanbul'da ilk kez düzenlene şenlikte anaokulundan liseye kadar ilçedeki tüm okullardan öğrencilerin çalışmaları yer alıyor. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek stantları gezerek öğrencileri tebrik etti ve projelerini inceledi.   

Alana gelen öğrenci ve çocuklar Görgeç İstasyonu, Okçuluk, Origami Yolculuğu, Akıl Oyunları atölyelerinde bilimin eğlenceli yüzüyle de tanışıyor. 

Etkinliğe 30 binin üzerinde ziyaretçinin katılımı bekleniyor. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.