Beykoz Vergi Dairemizi geri istiyoruz!

Beykoz Vergi Dairemizi geri istiyoruz!

Beykoz'un 45 mahalle muhtarı, Beykoz Vergi Dairesi'nin Ümraniye'ye taşınması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Beykoz'un 45 mahalle muhtarı, Beykoz Vergi Dairesi'nin geçtiğimiz aylarda Ümraniye'ye taşınması ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. 250 bini aşan nüfusu, 313 bin metre karelik geniş arazisi ile Beykozlu mükelleflerin yükümlülüklerini yerine getirme aşamasında zorluklar çekeceğinin vurgulandığı açıklamada vergi dairesinin tekrar Beykoz'da uygun bir yere alınması için başvuruda bulunacakları belirtildi.

Mahalle muhtarları adına Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu tarafından okunan ve İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına ile ilgili kurumlara mühürlü imzalı gönderilen başvuru dilekçesi şu şekilde;

İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

Beykoz Vergi Dairesi'nin, Beykoz Hükümet Konağında hizmet vermekteyken, tadilat dolayısı ile geçici olarak Rüzgarlıbahçe ye 87taşınması sonrası, burada hizmet vermeye devam etmekte iken yeni bir karar ile Ümraniye de hizmet vermeye başlaması, 250 bini aşan nüfusu,  45 Mahallesi ve bölgedeki tüm ilçelerin toplamından büyük 313 bin metre karelik geniş bir alana sahip olması sebebiyle, “vergi dairesinin” ilçemizden alınması mevcut sorunlarımızın artmasına sebep olurken, ilçe halkımızı da karamsarlığa yönlendirmektedir.

İlçemizden vergi dairesinin taşınması, yasa gereği mükellef olan vatandaşlarımızın yükümlülüklerini yerine getirmesi aşamasında haddinden fazla zorlayıp, mevcut işlerini aksatmasına veya gecikmeye uğrayıp cezalı işlemle başbaşa kalmaya zorlamaktadır.

Yoğun kış şartlarıyla beraber, ilçemizin yaşamsal birçok sorunu bulunurken, bu sorunların bırakın çözümünü, yazışma aşamasının birçoğunda bile vergi dairesine gitmek zorunda olmaktadırlar.

Devletimiz vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek amaçlı hep yeni yeni projeler üretmeye çalışırken, müdürlüğünüzün ilçemizin ön analizini yapmadan hayata geçirdiği bu uygulamanın bizleri ne denli mağdur ettiğinin, yeniden bizzat arazide ilgili kurumlar ile istişare yaparak değerlendirmeye alınmasını istiyoruz. Talebimiz yerine getirildiğinde, mağduriyetimiz tüm hatları ile görüleceği gibi ilçemize gelen heyetinize, mağduriyetimiz ile ilgili detaylı bilgilendirme de yapmaya hazırız.

İşin özünde Vergi Dairemizin Ümraniye'ye taşınması ile ilgili mağduriyetlerimizi aktarmaya çalıştık. Sokakta ki vatandaşımızın birinci muhatap olduğu ve bizzat oylarıyla seçtikleri 45 mahalle Muhtarı olarak mühürlerimizle birlikte imza altına aldığımız talebimizi aktardık.

Vergi Dairemizin ilçemizdeki uygun bir yere alınması konusunda talebimizi arz ederiz.

Saygılarımızla…

Beykoz İlçesi Mahalle Muhtarları Adına                                              

H.Hüsnü Kolcu                                                                                      

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı

Ek: 45 Mahalle Muhtarımızın Mühürlü İmzaları

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.