Beykoz'un unutulmayan kaymakamlarına vefa ziyareti

Beykoz'un unutulmayan kaymakamlarına vefa ziyareti

Beykoz Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kültür gezisi kapsamında Beykoz'un eski kaymakamları ziyaret ediliyor.

Beykoz Kaymakamlığı daha önce ilçede görev yapmış olan Aksu Kaymakamı Aydın Ergün'e, Alanya Kaymakamı Cengiz Gökçe'ye ve Denizli Kaymakamı Şükrü Görücü'ye ziyaretler gerçekleştirmek için kültür turu düzenledi. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın öncülük ettiği ve mahalle muhtarlarının katıldığı gezi kapsamında heyetin ilk durağı Antalya Aksu oldu.

Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün ile Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'in ev sahipliğinde Beykoz heyeti için düzenlenen kahvaltı programına Belediye Başkan Yardımcısı Hakkı Çoşgun ve Yusuf Koçyiğit ile e Aksulu muhtarlar da katıldı. İki ilçenin muhtarlarının kaynaştığı kahvaltıda Aksu Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Cihangir Yılmaz konuk muhtarları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ise Kaymakam Aydın Ergün'ün kendi ilçelerinde çok sevilen bir kaymakam olduğu için onu ziyaret ettiklerini aktardı.

Ahmet Katırcı: Bu ne kadar sevilen bir insan olduğunu gösterir

Kaymakam ve muhtarlar ile birlikte çalışmanın önemine değinen Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ise ilçe hakkında misafirlere bilgiler aktardı. İnsanların çalıştıkları yerlerde hoş sedalar bırakmasının çok güzel bir duygu olduğunu dile getiren Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Aydın Ergün Beykoz'dan ayrılalı 5 yıl oldu ama hala muhtarlarımız onun peşinden buralara kadar geliyorsa bu onun ne kadar sevilen bir insan olduğunu gösterir” dedi.

Aydın Ergün: Beykoz'da çalışmak bir ayrıcalıktır

Mesleki anlamda Beykoz'da görev yaptığı yılların kendisine çok şey kattığını dile getiren Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, “Beykoz'da çalışmak bir ayrıcalıktır. Beykoz ile Aksu birçok konuda birbirine benziyor; imar yapısı, sıcak çalışma ortamları hep aynı. Bir yeri çalışabilir kılmakta belediye başkanının rolü büyüktür. Beykoz'da da Aksu'da da belediye başkanları bu rahat ortamı sağladı. Muhtar bir aileden geldiğim için muhtarların da bende ayrı önemi vardır. Bugün ziyaretime gelip beni çok mutlu ettiniz hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Kaymakam Ergün ve Başkan Şahin'e hediye takdim ederken, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu da getirdiği hediyeyi Aksu Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Cihangir Yılmaz'a verdi. Beykozlu konuklar daha sonra Kaymakam Aydın Ergün ile birlikte Aksu'nun turistik yerlerini gezdi.

Beykoz heyetinin Aksu ziyaretinin ardından, Alanya Kaymakamı Cengiz Gökçe ile Denizli Kaymakamı Şükrü Görücü'ye de ziyaret gerçekleştirecek.

Alanya Olay

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.