Beykoz Belediye Başkan Adayı olmak gibi bir tasam yok!

Beykoz Belediye Başkan Adayı olmak gibi bir tasam yok!

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Düzgün CHP Beykoz İlçe Başkanlığı adaylığını resmen açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi olan Harita ve Kadastro Mühendisi Aydın Düzgün, ertelenen CHP Beykoz İlçe Başkanlığı adaylığını düzenlediği bir toplantı ile resmen açıkladı.

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Düzgün, CHP Beykoz İlçe Örgütü'nün 10 Aralık Pazar günü R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi'nde yapılması planlanan olağan kongrenin ertelenmesine rağmen adaylığını resmen ilan etti. CHP Beykoz İlçe Örgütü binasında düzenlenen adaylık açıklamasına CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın da katılarak Düzgün'ü kürsüye davet etmesi  dikkat çekti. 

Adaylık açıklamasının birçok insanı memnun ederken, bazılarını da üzeceğini söyleyerek konuşmasına başlayan Aydın Düzgün “Benim ve ekibimizin parti içi bu seçimi kazanacak olması bizim partideki politik kurnazları çok üzecektir, şimdiden özür diliyorum kendilerinden.” dedi. 10 Aralık'ta yapılması planlanan kongrenin ertelenmiş olmasına rağmen adaylık açıklamasını iptal etmediğini belirten Düzgün sözlerine şöyle devam etti;

Şimdiden özür diliyorum…

Bugün burada yapacağımız adaylık açıklamamız birçok insanı can-ı gönülden memnun ederken, bir kısım insanı da maalesef üzmektedir. Siyasetin doğası ve insanın özü gereği herkesi memnun edememekteyiz. Nasıl Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı bazı yobaz güruhları rahatsız edecekse, benim ve ekibimizin parti içi bu seçimi kazanacak olması da bizim partideki politik kurnazları çok üzecektir, şimdiden özür diliyorum kendilerinden.

Herkes ektiğini biçecek, bu iyi bilinsin!

Adaylığımın partili, diğer partili, partisiz neredeyse tüm Beykoz'da, çok ciddi bir etki yarattığı aşikardır. Neden derseniz yıllardır Beykozlunun düğününde, cenazesinde, sokağında, iş yerinde, kahvehanede, evlerinin içinde her zaman beraberdik. İnsanımız asla yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmuyor. Herkes ektiğini biçecek, bu iyi bilinsin! Biz 78'den beri Beykoz'a hep iyi tohumlar ektik. İnsan biriktirdik.

Bugün parti içindeki kavgaların söndüğü gündür

Biz bugün burada yalnızca bir adaylık açıklaması yapmıyoruz. Biz bugün yıllardır verdiğimiz mücadelenin, meyvesini almaya geldik. Parti içinde yaratılan suni çıkar kavgalarına alet edilmiş Doğu Anadolulu, Karadenizli, İç Anadolulu, Güney Doğu Anadolulu, Egeli, Akdenizli, Marmaralı üyelerimizi kayıtsız, koşulsuz, çıkarsız anlaşabildikleri bir noktaya getirdik. Bugün ekibimizle, güzel yurdumuzun her yerinden arkadaşlarımızla çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Ben ve ekip arkadaşlarımın parti içinde yıllardır vermiş olduğumuz bu kararlı mücadelenin bugün meyvesini toplama günüdür. Bugün parti içindeki kavgaların söndüğü gündür.Bugün gelecek güzel günlerin ilkidir.

Beykoz'un %90'ından şovenizmi sileceğiz

Bundan böyle Beykoz ilçe örgütümüz içinde hiç kimse ‘'sen şuralısın, bizdensin'',  ‘'sen buralısın, şunlara sakın oy verme'',  ‘'sen bizi sattın''  gibi söylemlerde bulunamayacak, izin vermeyeceğiz!!! Biz bu yolda 2 başarılı yıl geçirdikten sonra, buradan herkese söz veriyorum; Beykoz'un %90'ından şovenizmi sileceğiz. Beykozluluğuyla övünen bir Beykoz yaratacağız. Memleketlerimiz hepimizin kalbinde ayrı yer tutar Bunun da farkındayım. Bizden sonra Beykozumuzda yalnızca memeleketlerimizin türküleri, doğası, sanatı, rüzgarı ve kavgası yarışacak...  Delegelerimizle, üyelerimizle artık bir bütün olduk.  Beykoz olduk…

Beykoz bizimdir, Beykoz Beykozlunundur

Biz bu dönem yarışmak için aday olmadık. Derdimiz kazanmak değil. Uzun yıllar boyunca verdiğimiz mücadeleyi taçlandırmak için aday olduk. Umut olduk… İnandığımız değerler uğruna aday olduk… Biz Beykoz'u tekrar emekçilerle, işçilerle, üretimle var etmek için aday olduk. İlçemizi ranta kurban edenlerle kıyasıya kavga etmek için aday olduk. Biz, bizim olanı almak için aday olduk. Beykoz çıkarcı siyasetçilerin değildir. Beykoz bizimdir, Beykoz Beykozlunundur. Kaybettiklerimizden fazlasını - üreteceğiz, Beykozumuza değer katacağız. Bunlar vaat değil, gerekliliktir sevgili partililerim. Bu söylediklerim imkansız değil, imkanlıdır sevgili üyelerim. Bu söylediklerim düş değil, gerçektir sevgili dostlarım.

Beykoz'da yalnızca ‘'İl Delegelerine'' değer verildi

Dostlar, vatandaşımızın mülkiyet ve imar sorunu vardır, en iyi biz biliriz. Vatandaşımızın en yakınında biz varız. Aynı dertten bizler de mustaribiz, aynı dertle biz de geceleri uykusuz kalıyoruz. Biz hem halkımız hem kendimiz için uykusuz kalıyoruz. Bu problemlerin tek ve nihai çözümünü biliyoruz. Bugüne kadar partimizce neden yapılamadı? Partimiz hem içeride, hem dışarıda ucuz siyasi çatışmalara kurban edildi. Beykozumuzda maalesef, yalnızca ‘'İl Delegelerine'' değer verildi. Bugün de karşımızda aynı yapı direnmektedir. Yıkacağız…

Gayeler – Yüceller bizi anlayamazlar

Ranta dur demek, yağmaya ve talana karşı halkımızı örgütlemek temel hedefimizdir. Gayeler – Yüceller bizi anlayamazlar. Onlar elde ettikleri güçten, tıpkı liderleri gibi zehirlendiler. Geldikleri yeri unutalı çok uzun yıllar oldu. Yaptıkları açıklamalar, konuşmalar bundandır. Yenilecekler. O kapı artık Beykozumuzda kapandı. Bu umutla siyaset yapanlara kapılarımız kapalı.

Sahte telefon numaralarıyla üye olanların faydası olmaz

CHP Beykoz, parti emekçilerine, üyelerine teslim edilecek. Bu nasıl olacak? Partinin yolunu unutmuş, koltuğundan delege olanlarla olmayacak!!! Partinin emekçileriyle olacak, sizlerle olacak. Sizler gibi seçimde ya da sıradan bir günde sokakta mücadele edenlerle olacak. Sizin gibi mücadele verecek, yeni üyelerle olacak. İnsan sayımızı arttıracağız. Partiye hepimiz, hepiniz çok büyük emekler verdiniz, vermeye devam ediyorsunuz. Bu emeğin değerini her zaman bildik, bu emeğin büyümesinin ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz. Sahte telefon numaralarıyla üye olanların partiye faydası olmaz. Konuşamadığımız, derdimize ortak edemediğimiz kişileri partiden ayıklayacağız.

Hedefimiz 10 bin üyeye ulaşmak

Hedefimiz büyük. Hedefimiz Partimizi büyütmek. Hedefimiz 10.000 üyeye ulaşmak. Hedefimiz ‘'Örgütlü Mücadele'' Kimsenin delege ağalığı yapamayacağı bir yapıyı var edeceğiz. Partililerimizin arasındaki dayanışmayı artıracağız. Sokakları yeniden binlerce insanla dolduracağız. Sokaklarımızı uyuşturucu çetelerinden geri alacağız. Yemyeşil Beykozumuzun beton grisine boyanmasına izin vermeyeceğiz. Bizim bu ideallerimizi küçültmeye çalışacak dahili ve harici bedbahtlar mutlaka olacaktır. Bizim hedeflerimiz büyük, bu hedef ışığında tüm engelleri aşacağız. Onları kendi küçük dünyalarında yalnız bırakacağız.

Belediye Başkan Adayı olmak gibi bir tasam yok

Kardeşlerim… 2019'a giden yol bu kongreden geçiyor. Bir adayımız daha var. Kendi hedeflerini, projelerini değil de daha çok benim bu makamı Belediye Başkan Adaylığı için kullandığımı anlatıyor. Altını çizerek ifade etmek isterim ki, Belediye Başkan adaylığı için tek şey düşünüyorum Adayı Beykozlu belirleyecek… Adayı Beykoz Örgütü belirleyecek… siz belirleyeceksiniz… Benim illa Belediye Başkan Adayı olmak gibi bir tasam yok. Siz kimi istiyorsanız ‘'O'' olacak, olması için beraber mücadele edeceğiz. Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki, mücadele etmeden kazananlar, elde ettiklerinin kıymetini bilemezler. Önümüzde aydınlık bir yol var arkadaşlar treni kaçırmayalım… Gelin yanımda durun, ne bir adım arkamda, ne bir adım önümde.

Aydın Düzgün konuşmasını kendi yazdığı bir şiiri okuyarak tamamladı. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.