Beykoz'da siyasi hareketlenmeler…!

Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı geçtiğimiz günlerde bir istişare ve bilgilendirme başlığı altında yemekli bir toplantısı düzenledi.

Toplantıya Beykoz'da bulunan STK temsilcileri, muhtarlar ve bazı kanaat önderleri katıldı. MHP merkez Yönetim Kurulu Üyeleri'nin ve İstanbul il yöneticilerinin katıldığı toplantıda Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman'ın kısa konuşması sonrası sırasıyla STK temsilcilerinden birer kişi ve MHP yöneticileri konuşmalar yaptılar.

MHP Beykoz ilçe Başkanlığı toplantı sonucu amacına ulaştı mı bilemiyorum ama şunları söyleyebilirim.

MHP eski coşkusunda değildi ve eski coşkulu günlerine döneceği sinyalleri de vermedi.

Genel Merkez ve İstanbul İl yöneticilerinin konuşmaları Sayın Bahçeli'nin konuşmalarından alınmış Devletçi söylemlerinin dışına çıkmadı.

Parti disiplini yönünden doğru bir politika olduğunun altını çizmek gerekir.

Beykoz ilçe Başkanlığı istişare ve bilgilendirme toplantısında katılımcılarla hiçbir istişarenin yapılmayışı, yerel siyasetten bahsedilmemiş olması böylesi bir organizasyon için bir eksiklikti.

Toplantıya katılanların önemli çoğunluğu ilçe Başkanının hatırı için buradaydı gibiydiler. Sayın Başkana daveti için bende teşekkür ediyorum. MHP İYİ parti olmaya devam ediyor gibi…

**

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı 7. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Parti geleneği ve saadeti bozulmadı. Seçim öncesi yapılan istişare ve değerlendirme toplantılarında her şey yoluna konulmuş olarak Şeref Kaçmaz İlçe Başkan adayı olarak kongreye katıldı ve tekrar Saadet Partisi'nin Beykoz İlçe Başkanı seçildi.

Saadet Partisi'nin oy oranı birler basamağında olmasına rağmen, inançlarından, coşkularından ve hedeflerinden çok şey kaybetmedikleri görülebiliyordu. Bu inanç ve coşku Saadet Partisi'nin eski günlerine döndürebilir. Şeref Kaçmaz başkana başarılar diliyorum.

**

CHP Beykoz İlçe Örgütü 36. Olağan Kongresi'ni yaptı.

İBB Meclis ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Düzgün CHP Beykoz'un yeni başkanı seçildi. Hayırlı olsun.

Kongre öncesi süreçte ve kongre sırasında izlenimlerimi belirtmem gerekirse Cumhuriyet Halk Partililerin tek bilemediği şeyin nasıl iktidar ve nasıl Beykoz Belediyesi seçimlerini kazanamamaları olması. Çünkü Parti içeresindeki aşırı demokrasi anlayışı partililerin genel ve yerel seçimlerde harcayacakları enerjiyi tükettikleridir.

Aydın Düzgünle birlikte Beykoz siyasetine yeni hareketlenmeler geleceği izlenimlerimde gözden kaçmadı…

Beykoz'da tüm bu siyasi gelişmeler sürerken AK Parti İlçe Başkanı'nı gören var mı diye sormak istiyor insan. Anlaşılan keyifler epeyce yerinde!

**

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği de yeni Genel Kurulu'nu yaptı.

Derneğin 40. Yılında yaptığı Genel Kurul'da Mustafa Babuz yeniden Başkanlığa devam etti. Derneğin uzunca yıllar başkanlığını yapan Ferda Kazancıbaşı ise derneğin 40 yıllık hikâyesini anlattı.

Neler yoktu ki bu hikâyede, İstanbul vardı, Boğaziçi vardı, Beykoz vardı, Göksu, Küçüksu vardı, Anadolu hisarı vardı, şiir vardı, edebiyat vardı, sanat vardı, kültür vardı, saygı vardı, sevgi vardı, eğitim vardı, yardımlaşma vardı. Ferda Kazancıbaşı kırk yıllık dosyayı yeni Yönetim Kurulu'na teslim etti. Saygılar Ferda abey, başarılar Mustafa Babuz…

2018 yılının hayırlarla geçesini diliyorum…

Sevgiyle ve Dostça kalınız…

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.