Beykoz – İstinye hattına 2 arabalı vapur daha geliyor

Beykoz – İstinye hattına 2 arabalı vapur daha geliyor

İBB, Boğaz köprülerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hizmete açılan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı için 2 gemi kiralayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Boğaz köprülerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için 21 Mart 2017'de hizmete açılan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı için 2 gemi kiralayacak.

İstanbul Şehir Hatları A.Ş., İstinye- Beykoz Çubuklu arabalı vapur hattı için gemi kiralama ihalesi açtı. 'Aşiyan' ve 'Erguvan' adlı arabalı vapurlarla hatta seferleri sürdüren Şehir Hatları, 2 adet gemi kiralanması için 19 Ocak 2018 tarihinde ihale yapacak. Gemi kiralama işi için geçen yıl açılan ihale ise ihale dokümanındaki hatalar nedeniyle ekim ayında iptal edilmişti.

KİRALAMA 7 YILLIK

İhale şartnamesine göre 7 yıl çalıştırılmak üzere kiralanacak olan 2 geminin tekne boyu 67-75 metre olacak. Gemilerin yaz yolcu kapasitesi en az 320, kış yolcu kapasitesi 180 kişiden oluşacak. Şartnamede gemilerin teknik özelliklerine ilişkin detaylara da yer verildi. Günlük 14 saat çalışma esasına göre sefer yapacak olan gemiler, yoğun zamanlarda ise ek seferler ve doldur boşalt sistemi ile de çalışabilecek. İstinye-Çubuklu hattında yayalar İstanbulkart kullanabiliyor. Vapurlarda motosikletler 3, otomobiller 7, kamyonet ve minibüsler 10, midibüsler ise 15 TL geçiş ücreti ödüyor

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.