Zeytin Ağacı

Ergenekon, Balyoz, 15 Temmuz kalkışması gibi birçok badireler atlatan Türk Silahlı Kuvvetleri aldığı darbelere rağmen yine ayağa kalkmış dimdik şekilde bir destana daha imza atıyor.

Türk milleti her şeyi unutmuş ellerini semaya kaldırmış Mehmetçiğin zaferi için dualar ediyor kimileri kan bağışları kimileri yemekler hazırlıyor hatta odun çuvalları sırtlarına alıp kilometrelerce yürüyerek yakıp ısınsınlar diye yollara düşenler var.

Mehmetçik dualarla anılsın unutulmasın diye yanlış anlaşılmasına rağmen Kızıl Elma ülküsünü duyup kırmızı elma dağıtanlar bile var keşke öğrenselerdi ne olduğunu ama olsun buda bir gayrettir emektir sonuçta.

Ailene mesajın var mı? Diye sorana, beklemesinler diye cevap verdiğinde gözlerimizi yaşartan boğazımızı düğümlendiren koca yüreklerimiz var bizim. Sırtımız yere gelir mi bizim böyle kahramanlarımız var oldukça.

Birileri çıkmış Zeytin Dalı operasyonuna karşı geliyormuş geleceklerdir elbet, dost kötü günde belli etmez aslında kendini iyi günde belli eder bizler Mehmetçiğin başarıları ile övünür gururlanırken dost olmayanlar Mehmetçiğin, Türk milletinin gücünden rahatsızlık duyuyorlar, rahatsızlık duymaları da normaldir zaten dost, dostun iyi gününde onun mutluluğuna ortak olabildiğinde anlaşılır.

Siz hiç gördünüz mü karşı gelenleri Şehidimiz olduğunda ya da bir kent merkezinde canlı bombanın sivilleri Şehit ettiğinde bu yanlıştır lanetliyorum dediklerini ya da tekrarlanmaması için çabaladıklarını, ben duymadım zaten onlar bizim acılarımızı hiç paylaşmadılar ki şimdi biz onları neden dikkate alalım. Hatta bence direk vatandaşlıktan çıkarılarak sınır dışı bile edilmeleri en iyisidir.

Geçtiğimiz günlerde Kadıköy'de Türkiye'nin Afrin harekâtını protesto eden pkk yanlısı bir gruba birkaç genç tepki göstermiş ve olayın sonrasında bir mekânın önünde otururlarken geri gelen pkk yanlısı grup aralarında genç bir kız kardeşimizinde bulunduğu gruba saldırmışlardı.

Bu saldırgan terör yandaşlarını bu kadar cesaretlendiren nedir? Nasıl oluyor da sokak ortasında Türk yurdunda bu kadar insanın içerisinde gençlere saldırabiliyorlar.

Acaba örgüt büyükleri kck üyeleri mesela, yeterince ceza almadıkları için mi? Bu kadar rahat rahat gelip eylemler yapıp bu eylemlere karşı çıkanlara rahat rahat korkusuzca saldırabiliyorlar. Demek ki ülkeyi yönetenler Mehmetçik kadar başarılı değiller.

Suriye'nin kuzeyinde YPG, PYD gibi oluşumların filizlenmesine güçlenmesine malumunuz Ak parti hem ekonomik hem askeri hem de siyasi olarak destek verdi. Peşmergeler davul zurnayla günlerce şov yaparak vatan toprakları üzerinden teröristlere desteğe gitmesini hepimize canlı yayınlarla seyrettirdi. Onların yiyeceklerini, içeceklerini valilerimiz karşıladı.

Eleştirme zamanı değil şimdi, bunun için bir öneri olarak görmekte fayda var Devlet her zaman ve her koşulda bizim devletimizdir buna sahip çıkmak bizim 1. vazifemizdir.

Mehmetçik sınırımızda ve içeride büyük bir mücadelenin içerisindedir ve hiç şüphemiz yok ki istemedikten sonra ayağına taş değsin. Ama bunlara karşın Ak parti hükümetinin siyasi maksatlarla suçu günahı olmayan insanları vatan haini ilan etme icraatlarını askıya alıp tamamen açık ve net şekilde terör propagandaları yapanların gerektiği cezaları almalarını sağlamasıdır.

Yoksa kafası çalışmayan tamamen kafaları doldurulmuş pislik içerisinde yaşayan ellerine silah tutuşturulmuş insanların sonu gelmez bugün biter yarın tekrar başlar.  Mesele bunlara destek verenlerin bitirilmesidir. Eğer siz bunu tüm güçlerinizle 15 yılı aşkın süre gibi tam hâkimiyetle engelleyemiyorsanız Türk milletinin askerinin başarılarını kendi başarınızdan saymayın.    

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.