Riva Koşusuna az bir süre kaldı!

Riva Koşusuna az bir süre kaldı!

Beykoz Riva'da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla 11 Şubat Pazar günü  ‘Koşu Yarışı' yapılacak.

Beykoz Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Beykoz Kaymakamlığı ve çeşitli kuruluşların sponsorluğunda yapılacak olan organizasyon için kayıtlar başladı.

Macera Akademisi tarafından düzenlenen yarışa katılanlar toplam 10 kilometrelik bir parkurda ter dökecek. 4-12 yaş arasındaki Minik Adımlar koşucuları da 500 m'lik parkurda koşacak.

Profesyonel yarışlar, spor aktiviteleri alanında Türkiye'nin en eski ve aktif şirketi olan ‘Macera Akademisi' (MCR) tarafından yapılan organizasyonda, yabanıl doğada, açık veya kapalı mekanlarda; binlerce katılımcıya, “katıl ve deneyimden keyif al” bakış açısı kazandırılması ve sporseverleri farklı bir çerçevede bir araya getirebilmek amaçlanıyor.

Riva Koşusuna az bir süre kaldı 

Her kategoride en hızlı 3 erkek ve 3 kadın sporseverin kürsüye çıkacağı yarışmacıların farklı yaş gruplarında tasnif edilecek ve ilk 3'e girenler sürpriz ödüller kazanacak.

Kavacık sapağından ücretsiz yarışmacı servislerinin kalkacağı etkinlik alanında servis hareket saatleri ise  8:15 Kavacık – Riva, 14:00 Riva- Kavacık şeklinde olacak. Katılımcılar, yarışma alanına İETT'nin 137 ve 136R numaralı tarifeli seferleriyle ulaşabilecek.

ÖDÜLLER

Çip zaman sistemi ile takip edilecek yarışmada yarışmacılar, parkurları bitirdiklerinde anı madalyası ve dijital sertifika almaya hak kazanacak. Derece tasnifi, Genel Erkek/Kadın (E/K) tasnifi dışında, 10K Parkuru için master yaş kategorilerinde yapılacak.

10K PARKUR

​10K Parkuru Riva Merkezden start alarak, doğuya doğru  5 km gidilerek U dönüşü yapılıp aynı yoldan geri dönecek.

KAYIT

​Yarışmacı kayıtları 7 Şubat'a kadar internetten, 11 Şubat(koşu günü ise) RİVA Meydan'da kurulacak kayıt masasından yapılabilecek.

Kayıt ve bilgi için:

Macera Akademisi

Tel: +90-212-281-7975

Fax: +90-212-325-0702

Eposta: [email protected]

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.