Beykoz Kasrı'na 195 bin liralık 'ziyaretçi tuvaleti'

Beykoz Kasrı'na 195 bin liralık 'ziyaretçi tuvaleti'

TBMM Milli Saraylar bünyesinde Beykoz Kasrı'nın ‘Ziyaretçi Tuvaletleri Yapım İşi' ihalesinin 195 bin TL + KDV olduğu öğrenildi.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a bir önergeyle TBMM'ye ait tarihi binalardaki onarım, restorasyon ve konservasyon çalışmalarının maliyetlerini sordu. Kahraman adına önergeyi yanıtlayan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, TBMM Milli Saraylar'ın restorasyon işlerinin atölyelerindeki uzman restoratörler eliyle yapıldığını; ancak bazı projelendirme ve yapım işlerinin kurum dışı faaliyet yürüten firmalar eliyle gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Beykoz ve Küçüksu Kasrı'na yapılan restorasyon ihaleleri

Milli Saraylar bünyesinde 2017 yılında tamamlanan işlerin ihale bedellerinde ise Beykoz Kasrı'nın ‘Ana Giriş Rampası ve İdari Bina Düzenlemesi ile Küçüksu Kasrı Göksu Deresi Kenarına Panel Çit Yapılması İşi' 259 bin TL + KDV. Bir diğer ihale ise ‘Ziyaretçi Tuvaletleri Yapım İşi' 195 bin TL + KDV olduğu öğrenildi. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.