Beykoz'da hizmetin 2017 özeti 'Kavga'

Beykoz'da hizmetin 2017 özeti 'Kavga'

Beykoz Belediyesi'nin 2017 yılsonu değerlendirme toplantısına yapılan hizmetlerden ziyade karşılıklı polemikler ve yaşanan kavga damgasını vurdu.

Beykoz Belediyesi'nin bir yıllık yatırım, hizmet ve çalışmaların görüşüldüğü 2017 yılsonu değerlendirme toplantısı Limak Eurasi Otel'de gerçekleştirildi. Sabah 09'da kahvaltı ile başlayan toplantı gün boyu devam etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ile meclis üyeleri, STK Temsilcileri, mahalle muhtarlar ve yerel basın temsilcileri katıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılmak üzere salondan ayrıldı. Toplantının öğleden sonraki oturumunda salonun büyük oranda boşaldığı gözlemlendi.

Beykoz Belediyesi 2017 Faaliyet Filmi'nin bitmesi ile soru ve cevap bölümüne geçildi. 2017 yılı hizmet ve çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda ilk sözü Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu alarak müdürler için yazdığı şiiri okudu.  Daha sonra söz alan Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, belediye başkanının açılış konuşmasında ‘bazı mahalleler dernek kurmuş onların gazına gelmeyin' sözlerine açıklık getirmek istediğini belirtti. Erdal'ın konuşmasına sunucunun ‘sorunuz varsa sorunuzu alabilirmiyiz' sözleri ile müdahale etmesi üzerine tamamlayamadan mikrofonu teslim etti.

CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün yapılan bu duruma tepki göstererek söz sırası Doğuş Haber Genel Yayın Koordinatörü Ozan Derviş'te olmasına rağmen kürsüye çıktı. Sunucu ve Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk soru cevap bölümü olduğu için Düzgün'ün konuşma yapmamasını istedi. Aydın Düzgün'ün ‘Biz de belediyeyiz ve başkan gibi seçildik' sözleri ile konuşmasına devam ederken Salim Öztürk ‘‘ilçe başkanı gibi değil meclis üyesi gibi konuş ve sorularını sor' uyarısında bulundu.

Aydın Düzgün konuşmasının başında 2B fiyatlarının yüksek geldiği dönemde Beykoz halkının gemilerle defterdarlığa gitmesi için belediye başkanının ‘gemilerin parasını ben verdim' sözlerine sert tepki gösterdi. Düzgün konuşmasında “Başkan bütün muhtarları ve STK'ları resmen aşağıladı. Paranızı ben verdim dedi. O parayı başkan vermedi. Dönemin Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç verdi, Dernekler Birliği verdi, dönemin CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz verdi. Eminönü'ne Defterdarlığa o parayla gidildi. Başkanın işine gelmediği zaman karşı tarafı aşağılama huyunu Çiğdem halkı içinde yapıyor.” ifadelerini kullandı. Başkan Yardımcısı Salim Öztürk'ün ara ara Düzgün'e yönelik ‘sorunu sor' sözler ile konuşmasına müdahale etmesi ve sık sık araya girmesi gerginlik iyice arttırdı.

Konuşmasını tamamlayan Aydın Düzgün'ün ardından mikrofon Doğuş Haber Genel Yayın Koordinatörü Ozan Derviş'e verildi.  Sözlerinin başında kullandığı ‘Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in desteklediği yeni seçilen CHP Beykoz İlçe Başkanı' ifadesi Aydın Düzgün'ün tepkisine neden oldu. Yaşanan karşılıklı polemiğin ardından konuşmasını tamamlayan Derviş ile Düzgün arasında kavga çıktı. Araya girenler sayesinde konu uzamadan kapanırken toplantıya bir süre ara verildi.

Verilen aranın ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in toplantıya dahil olması ile program kaldığı yerden hiçbir şey olmamış gibi devam etti. Kapanış konuşması için kürsüye davet edilen Çelikbilek sorulara cevap verirken, toplantı CHP Meclis Üyesi Süleyman Kılıç ile yaşanan ‘Çavuşbaşı' polemiği ile sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.