Beykoz İmam Hatip'in yapımına Spor Toto sponsor oldu

Beykoz İmam Hatip'in yapımına Spor Toto sponsor oldu

Beykoz Tokatköy'de inşa edilen İmam Hatip Ortaokulu'na Spor Toto sponsor oldu.

Beykoz Tokatköy İmam Hatip Ortaokulu'nun temeli 22 Ocak'ta atılmıştı. 7 bin m2 alan üzerine 24 derslikli inşa edilecek okulda yaklaşık bin öğrenci eğitim-öğretim alacak. Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin alt kısmında yapımına başlanan yeni okulun tüm maliyeti Beykoz Belediyesi ve Spor Toto sponsorluğunda karşılanacak.

Kur'an-ı Kerim, hadis, siyer gibi derslerin verileceği, imam ve hatip yetiştirilecek okulun yapımına Spor Toto'nun da sponsor olması hemen yanında bulunan İHL öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşların tepkisine neden oldu.

İÇKİ PARASI İLE CAMİİ YAPMAK GİBİ BİR ŞEY

İmam Hatip Ortaokulu'nun hemen yanında bulunan İmam Hatip Lisesi'nde öğretmenlik yapan Ş.H. “İmam Hatip Okullarında, Allah'ın dini İslam'ı elimizden geldiği kadarıyla öğretmeye çalışıyoruz. Burada içkinin, faizin, zinanın ve kumarın haram olduğunu öğretiyoruz. Şimdi böyle bir yer haram para ile yapılmaya çalışıldığını gören öğrenciler, “Hocam, kumar haram diye söylüyorsunuz ama okullarımız haram para ile yapılıyor, diyorlar. Ne cevap verebiliriz? En azından yapılanın tabela asılarak afişe edilmemesi lazım. İmam Hatip Ortaokulu inşaatında Spor Toto'nun tabelasını halk görünce, ‘Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu' diyor. Halkın İmam Hatip Okullarına karşı olumlu bakışı zedeleniyor. Bu yapılan, içki parası ile camii yapmak gibi bir şey. Haram haramdır değişmez” diyerek yanlıştan kesinlikle dönülmesi gerektiğini söyledi.

BİHMENDER'DEN TEPKİ

Beykoz İmam Hatipliler Derneği (BİHMENDER) de konu hakkında tepkisini sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile dile getirdi. Yapılan açıklama ise şöyle; “Duyarlı Tokatköy sakinleri tarafından derneğimize gelen tepkiler üzerine gidip yerinde incelediğimiz, Tokatköy İmam Hatip Orta Okul inşaatının bir kumar oynatma kurumu olan Spor Toto teşkilatının katkılarıyla yapıldığını üzüntüyle öğrenmiş olduk. İslami değerlerin kazandırıldığı imam hatip okullarının bir kumar işletme kurumu tarafından finanse edilmesi camiamız tarafından kabul edilemez bir durumdur. Konunun Beykoz'da imam hatiplere gönül verenler tarafından duyulmasıyla bütün gün ve gece boyunca derneğimize onlarca kişi tarafından hassasiyetlerini bildirir mesaj ve telefon araması ulaşmıştır. Konu ile ilgili olarak toplanan dernek yönetimi ve üyelerimiz bu durumun kabul edilemez olduğunu ve yetkililerden gerekli düzenlemenin yapılmasını ivedilikle beklediğimizi tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.