Beykoz'da milyonluk hacizli araç vurgununa polis dur dedi

Beykoz'da milyonluk hacizli araç vurgununa polis dur dedi

İstanbul Polisi, Beykoz'da hacizli ve rehinli araçları sahte belge düzenleyerek satan bir şebekeyi çökertti. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İstanbul Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgüte üye olmak, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, mühürde sahtecilik, kamu kurum ve kuruluş dolandırıcılığı' yapan kişilere yönelik operasyon düzenlendi.

Bugün İstanbul Beykoz merkezli 16 ilde 65 çete üyesine yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda toplam 45 kişi yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda sahte belge, kimlik, ehliyet, vergi ve icra dairelerine ait kaşeler ele geçirildi.

3 milyon TL haksız kazanç elde ettikleri belirlendi

Yapılan araştırmalarda ise, çete üyelerinin Beykoz'da bulunan yediemin otoparkında bulunan ve aralarında çok sayıda lüks aracın olduğu hacizli 25 araç ile vergi dairesince düzenlenmiş açık arttırma usulü ihaleye girdikleri, kazanılmış gibi gösterilen ihaleler sonucu hacizleri kaldırılmış araçların satılması sonucu 3 milyon TL haksız kazanç elde ettikleri belirlendi. Polisin soruşturması devam ediyor. 

Kaynak: İHA

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.