Kastamonu'nun manevi mimarı Beykoz'da anıldı

Kastamonu'nun manevi mimarı Beykoz'da anıldı

Kastamonu'nun manevi mimarı Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Beykoz'da düzenlenen programla anıldı.

Hz. Mevlâna, Hacı Bektaş-ı Veli ve Hacı Bayram-ı Veli hazretleriyle birlikte Anadolu'nun dört muhafızından birisi olarak bilinen ve 16. yüzyılda Kastamonu'da yaşamış olan Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Beykoz'da düzenlenen programla anıldı.

Kastamonu Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı ve KAS-DER Beykoz Şubesi'nin işbirliğiyle düzenlenen ‘Vuslatının 450. Yılına doğru Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli'yi Anma ve Anlama Programı' Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

KAS-DER Beykoz Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Fatmanur Koparan'ın sunumuyla gerçekleşen programa; Eski İçişleri Bakanı ve Milletvekili Murat Başesgioğlu, Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Pendik İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve İstanbul Şeyh Şaban-i Veli Vakfı Başkanı Şükrü Mutlu ile vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi olan Pir Şeyh Şaban-i Veli Kültür Vakfı Başkanı Dr. Muharrem Avcı ile Emekli Vaiz Abdurrahman Yazıcıoğlu programda ''2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu ve Pir Şeyh Şaban-ı Veli” konulu birer konuşma gerçekleştirdi.

Program, tasavvuf müziği ve ardından gerçekleşen dualarla sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.