Türkiye'de ilk kez Beykoz'da yakalandı! 1 ton 100 kiilo

Türkiye'de ilk kez Beykoz'da yakalandı!  1 ton 100 kiilo

Beykoz Riva'daki bir villaya uyuşturucu operasyonu yapıldı. İlk kez 'metilamin' maddesi yakalandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Beykoz, Üsküdar, Ataşehir ve Çatalca'da eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında Riva'daki bir villada, uyuşturucu madde yapımında kullanılan 1 ton 100 kilogram metilamin ile 350 bin ectacsy hap yakalandı. Operasyonda 4'ü yabancı uyruklu 9 kişi gözaltına alındı. Türkiye'de ilk kez ele geçen metilamin maddesi uyuşturucu hapların etkisini arttırmak için kullanılıyor. 

Türkiye'de ilk kez ele geçirildi

Beykoz'daki extacy imalathanesine ve Ataşehir'de depo olarak kullanılan bir ofise yapılan baskınlarda, daralı ağırlığı 35 kilogram gelen yaklaşık 200 Bin adet extacy hap, daralı ağırlığı 30 kilogram gelen 150 Bin adet extacy hap imal edilebilecek basıma hazır madde olmak üzere 350 Bin adet extacy hap, daralı ağırlığı 1 ton 100 kilogram gelen extacy hap imalatında kullanılan “Metilamin” maddesi, 1 adet hap baskı makinesi, 1 adet dijital terazi, 1 adet karıştırıcı, 1 adet kurutma fırını ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 24 bin 720 TL para ele geçirildi.

5 Milyon adet extacy hap üretimine engel olundu

Ele geçirilen Metilamin'in Türkiye'de ilk kez yakalandığı öğrenildi. Yapılan operasyonlarla 1 Ton 100 kilogram Metilamin kullanılarak elde edilecek olan 5 Milyon adet extacy hap üretimi ve 100 Milyon TL suç gelirine engel olunduğu açıklandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.