Çubuklu halkından Cumhurbaşkanına teşekkür

Çubuklu halkından Cumhurbaşkanına teşekkür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devreye girdiği Beykoz Çubuklu Mahallesi'nde bazı parsellerin satış ihalesini KİPTAŞ kazandı.

Beykoz Çubuklu Mahallesi'nde, mahkeme yoluyla üzerlerine tescil ettirdikleri bazı parsellerin, arazi mirasçıları tarafından oturan ev sahiplerine değil de ihale yöntemiyle farklı firmalara satılacağının duyulması mahalle sakinlerini harekete geçirmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Beykoz 6. Olağan Kongresi için geldiği Beykoz'da Çubuklu halkının sorunlarını dinlemiş, gerekli adımların atılması için talimat vermişti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'ın bizzat takip ederek yürüttüğü süreçte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın katılımlarıyla çeşitli toplantılar yapıldı.

Çubuklu halkı derin bir oh çekti

Yapılan toplantılar sonucunda KİPTAŞ'ın, 7 Mayıs'ta gerçekleşen 23 adet gayrimenkulün satışı ile ilgili ihaleye girmesine karar verildi. KİPTAŞ, yüzlerce kişinin üzerinde yaşadığı yaklaşık 33 bin 500 m2 alanı ilgilendiren arazi satışını 55 milyon TL karşılığında kazanarak Çubuklu halkına derin bir oh çektirdi.

Hüsnü Kolcu: Halkımız KİPTAŞ'ın hissedarı olacak

Çubuklu halkı adına gazetemize bir açıklama yapan Muhtar Hüsnü Kolcu büyük bir fırtınadan çıktıklarını söyleyerek şunları söyledi; Vatandaşlarımız sadece oturdukları arsaların en kaz bedelini ödeyerek artık KİPTAŞ'ın hissedarı olacak. Sağolsun KİPTAŞ ödeme kolaylığı da sağlayacak. Halkımız ciddi anlamda rahatladı. Çünkü artık karşılarında muhattap olarak bir devlet var. Mahallemiz adına ve orada oturanlar adına çok güzel oldu, herkes memnun. Başta sorunun çözüme kavuşmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere göreve geldiği andan itibaren süreci bizzat takip eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'a, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e, İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım'a çok teşekkür ediyoruz. Mahallemiz adına hepsine şükranlarımızı sunuyoruz.”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.