Beykoz'un 2. ve 3. Etap planları İBB meclisinden geçti

Beykoz'un 2. ve 3. Etap planları İBB meclisinden geçti

Beykoz'un büyük bir kısmını kapsayan 2. ve 3. Etap 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama imar planları İBB meclisinden geçti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Mayıs ayı olağan toplantılarının son oturumunda 2 bin 250 hektarlık alanı kapsayan Beykoz'un 2. ve 3. Etap planlarını ilgilendiren İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Kentsel Yenileme Komisyonu raporu görüşüldü.

Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında gerçekleştirilen toplantıda Beykoz'un büyük bir ksımını kapsayan Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 2. Etap 1/1000 Ölçekli KARUİP Planı ile Boğaziçi Alanı Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 3. Etap'a ilişkin 1/1000 Ölçekli KARUİP Planı gündeme alındı

Kavacık, Çubuklu, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Göksu, Göztepe ve Yenimahalle'nin bir kısmını kapsayan 2.Etap ile Anadolufeneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy ve Anadolu Kavağı mahallelerinin bir kısmını kapsayan 3. Etaba ilişkin 1/1000 Ölçekli imar planları oy birliği ile kabul edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.