CHP Beykoz ilçe örgütü son gün bayramlaştı

CHP Beykoz ilçe örgütü son gün bayramlaştı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, bayramlaşma programını yemekli yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma törenini yemekli gerçekleştirdi. Bayramın 3'üncü günü düzenlenen bayramlaşma yemeğine katılım oldukça yoğun oldu.

Beykoz CHP Bayram Şenlikleri kapsamında Rüzgarlıbahçe Asr-ı Mekan'da düzenlenen bayramlaşma yemeğine CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Milletvekili Adayları Prof. Dr. İbrahim Kabaoğlu ve Oktay Aksu, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile mahalle muhtarları, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Sunumunu Gençlik Kolları eski Başkanı Ege Ercan'ın gerçekleştirdiği yemek öncesi CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve yönetim kurulu üyeleri misafirlerini kapıda tek tek karşılayarak davetlilerin bayramını kutladı.

Aydın Düzgün: Adalet için yürüdük, iktidar için koşuyoruz

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün yapmış olduğu kısa açılış konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparken ‘'Adalet için yürüdük, iktidar için koşuyoruz'' ifadeleri salonda büyük bir alkış tufanının kopmasına neden oldu.

İbrahim Kabaoğlu: Seçimler adil yapılmıyor

İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. İbrahim Kabaoğlu da yapmış olduğu konuşmasında adalet konusuna değinerek “Külliye ve hükümetinin, devlet gücünü arkasına alarak OHAL ortam ve koşullarında yürüttüğü seçim kampanyası, adil seçim hakkını tümüyle ihlâl ettiği gibi muhtemelen taraftarlarının bile adalet duygusunu rencide ediyor“ ifadelerini kullandı.

Oktay Aksu: Ben 2. Bölgeden aday olmak istedim

Milletvekili Adayı Oktay Aksu ise herkesin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında “Bu bayram ülkemize ve milletimize huzurlar getirsin. Ben 2. Bölgeden aday olmak istedim. Aslen Orduluyum. Ordu nüfusu 1. Bölgede çok olduğu için bu bölgeden aday gösterildim. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Milletimiz artık tamam diyor“ dedi.

Gürsel Tekin: Bu düzeni yıkacağız

Konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de sözlerine herkesin bayramını kutlayarak başladı. Arttık ette koktu, tuz da koktu diyen Tekin şunları söyledi; “Hala birileri din üzerinden siyaset yaparak rant sağlamaya çalışıyor. İbadethanelerimizi de bu anlayışla kirletmeye yeltendiler. Ancak ne yaparsanız yapın artık fay hatları kırıldı. Biz bir depremiz ve şiddetini 24'ünde biz bile bilemiyoruz. Türkiye tamam diyor, bu düzeni yıkacağız.“

Akif Hamzaçebi: Beykoz'un tapu sorunu kalmayacak

Son olarak konuşmasını yapmak üzere sahneye CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi davet edildi. Hamzaçebi konuşmasında; “Zamanında emekliye, ‘2 maaş ikramiye' dediğimizde, bize karşı çıkanlar, şimdi ateş bacayı sarınca emekliye dini bayramlarda ikramiye verme kararı aldılar. Zamanında, ‘asgari ücret 1500 lira olsun' dediğimiz zaman, ‘bunu nereden vereceksiniz' diyenler, sonra yarım yamalak ta olsa bizi takip ettiler. 2011 Seçimlerine giderken biz Beykoz'un bütün mahallelerini bütün köylerini adım adım dolaşırken, Beykoz'un ve Türkiye'nin tapu sorunu kalmayacak, bütün vatandaşlarımız tapusunu ve hak ettikleri imarı alacaklar sözünü vermiştik. Bize o zaman, ‘siz kimin malını kime veriyorsunuz' demişlerdi“ ifadelerini kullandı.

BİSK Başkanı Asım Özdemir ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu'nun da birer selamlama konuşması yaptığı gecenin sonunda sahneye CHP zeybek ekibi çıktı. Coşku tavan yaparken, program İzmir Marşı ile devam etti. Bayramlaşma gecesi, CHP Kavacık Mahalle Başkanı Sadrettin Parlak CHP ve Muharrem İnce için yazdığı şiirle son buldu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.