Beykoz'da çocuk kreşi neden açılamadı?

Beykoz'da çocuk kreşi neden açılamadı?

Beykoz Belediye Meclisi tatil öncesi Temmuz ayının son toplantısını gerçekleştirdi.

Beykoz Belediye Meclisi, resmi tatil öncesi Temmuz ayının son toplantısını Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirdi. Mecliste ilk olarak 4 Temmuz 2018 tarihli tutanak oylandı ve ardından Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün gündemde olmayan müdürlük teklifi gündeme alınarak oy birliğiyle Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

İptal edilen imar planları yüzünden!

Toplantıda gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, Beykoz'da anaokulu çağındaki çocuklar için ihtiyaç duyulan kreşlerin açılmasına yönelik bir konuşma yaptı. Başkan Çelikbilek ise cevaben çocuk kreşleriyle ilgili adımın atıldığını ve ilk olarak Çiğdem mahallesine yapılması planlandığını ancak iptal edilen imar planları yüzünden ileriki tarihlere ertelemek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Erdem Beyazıt ve Rıfat Ilgaz anıldı

Gündem dışı söz alan bir diğer isim AK Parti Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Türk Şiiri'nin unutulmaz yazar ve şairlerinden Erdem Beyazıt'ı, ölümünün 10. yıl dönümü ve Rıfat Ilgaz'ı ölümünün 25. yıl dönümü dolayısıyla rahmetle andı. Başkan Çelikbilek de yapmış olduğu konuşmasında Erdem Beyazıt'ın TRT'de yayınlanmış olan ‘7 Güzel Adam' dizisinin tekrar izlenmesini önererek Beykoz'da açılan şiir müzesinin Türkiye de bir ilk olduğunu sözlerine ekledi.

Gündem dışı sözlerin bitmesinin ardından oylamaya geçen mecliste “Bilirkişi seçilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu” ve “Sözleşmeli personellerin çalıştırılması hakkındaki hukuk komisyon raporları” AK Parti ve CHP'li meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Meclisin tatile girmesi dolayısıyla bir sonraki meclis toplantısı 3 Eylül 2018 Pazartesi günü yapılacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.