Yücel Çelikbilek'ten Yardımcısı Salih Elmas açıklaması

Yücel Çelikbilek'ten Yardımcısı Salih Elmas açıklaması

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 'Başkan Yardımcısı Salih Elmas İle İlgili Şok İddia' haberine açıklama yaptı.

Geçtiğimiz haftalarda gazetemizin web sitesinde yayınlanan 'Başkan Yardımcısı Salih Elmas İle İlgili Şok İddia' haberine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından açıklama ve tekzip metni gönderildi.

Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Dr. Eyüp Salih Elmas, WhatsApp üzerinden durum paylaşımı yaparak imar barışı ile ilgili özel bir şirkete ait internet sitesinin reklamını yaptığı iddia edilmişti. Beykoz Belediyesi bünyesinde kurulan 'İmar Barışı Masası', ilçe sakinlerine işlemleri için ücretsiz danışmanlık ve teknik destek vermeye çalışırken Salih Elmas'ın ‘Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı' sıfatını kullanarak özel bir şirkete ait ücretli internet sitesinin reklamını yaptığı iddiası tartışma yaratmıştı. Elmas'ın paylaştığı söz konusu internet sitesinde e-devlet danışmanlığının 250 TL, yerinde e-devlet danışmanlığı 500 TL, yerinde ölçüm ve rölöve paketi 1500 TL ve herşey dahil paket fiyatının ise 3000 TL olarak belirtilmişti.

Salih Elmas kamu hizmeti yapmıştır!

Konu üzerine gazetemize açıklama ve tekzip metni gönderen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Salih Elmas'ın art niyetinin olmadığını söyleyerek yaptığı yayının kamu hizmeti olduğunu belirtti. Başkan Çelikbilek kendi imzasıyla gönderdiği açıklamada “Salih Elmas kendisini görevlendirdiğim diğer işlerde olduğu gibi bu işlerde de vatandaşı bilgilendirmek adına broşür, poster ve dijital sunumları paylaşabilmektedir. Farkındalık ve bilgilendirme sağlamak adına yaptığı bu yayınlar kamu hizmeti olmakla birlikte kendisisin art niyetinin olmadığı malumdur.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde;

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.