CHP Beykoz'un adayı Devrim Altıntaş mı?

CHP Beykoz'un adayı Devrim Altıntaş mı?

Olağanüstü kurultay için önce imza verip ardından imzasını geri çeken Devrim Altıntaş'ın CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı olacağı iddia edildi.

Türkiye'de yerel seçimlere sayılı günler kala CHP'nin belediye başkan aday adayları gün yüzüne çıkmaya başladı. İnternet gazetelerine sızan iddiaya göre CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Muhsin Devrim Altıntaş olacak. Altıntaş, olağanüstü kurultay için önce imza verip ardından imzasını geri çekmişti.

CHP ‘de 10 Aralıkçılar ve Beykoz Konaklarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu devre dışı bırakarak İstanbul ve ilçeleri için adayları belirlediği iddia edildi. İstanbul Etiler'de bir mekanda bir araya gelen 4 kişinin yaklaşan yerel seçimler dikkate alınarak, İstanbul dizayn ettikleri iddiaları CHP'yi karıştırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun haberi olmadığı iddia edilen toplantıya Hüsamettin Özkan, Mustafa Sarıgül, Canan Kaftancıoğlu, Oğuz Kaan Salıcı'nın, Erdoğan Toprak'ın da daha sonra telefonla katıldığı iddia ediliyor. Masadaki uzun süreli tartışmalardan sonra İstanbul Belediye Başkanları ve meclis üyeleri dizayn ediliyor. İddialara göre bu kişiler aşağıdaki isimler üzerinden uzlaşıyorlar:

-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayları: Ekrem İmamoğlu-Akif Hamza Çebi

-Büyükçekmece: Hasan Akgün

-Bayrampaşa:  Remzi Albayrak

-Beşiktaş:  Ece Güner Toprak-Cafer Mahiroğlu

-Bakırköy: Zeynel Emre-Rıza Akpolat

-Beykoz: Muhsin Devrim Altıntaş

-Kartal: Altınok Öz

-Başakşehir Abdülhadi Akmugan

-Maltepe:  Ümran Köksal-İbrahim Sözen

-Şişli: Mustafa Sarıgül

-Bağcılar:  Kemal Keser

-Avcılar: Hatice Almaca-Bayram Ali Çeşmeci

-Küçükçekmece: Bihlül Tamaylıgil-Kemal Çebi Kadıköy -Canan Kaftancıoğlu

-Silivri: Özcan Işıklar

-Gaziosmanpaşa: Binali Dağdeviren

-Çatalca: Ayhan Otlatıcı

-Üsküdar: Onur Cingil

-Zeytinburnu: Adil Emecan

-Adalar: Atilla Aytaç

-Esenyurt: Sezgin Tanrıkulu

-Pendik: Doğan Çakmak

-Bahçelievler: (Erdoğan Toprak sonra belirleyecek)

Diğer ilçeleri de tepki çekmemesi için eğilim yoklaması adı altında örgüte bırakacaklar. Meclis üyeliklerinde ise ilk 10 sırayı bu grup belirleyecekleri iddiaları ileride ki günlerde CHP ‘de oldukça konuşulacağa benziyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.