Beykoz'un efsane oyunu yeniden sahnede

Beykoz'un efsane oyunu yeniden sahnede

2002 yılında Kent Kültürü Oyuncuları Kurucusu Sedat DALAR'ın yazıp yönettiği “SİNİR SİNİR” isimli oyun yeniden sahne alıyor.

2002 yılında Kent Kültürü Oyuncuları Kurucusu Sedat DALAR'ın yazıp yönettiği “SİNİR SİNİR” isimli oyun yeniden sahne alıyor. 2002 ile 2004 yılları arasında sergilenen oyun yaklaşık 20.000 Beykoz'lu tiyatro sever tarafından ayakta alkışlanmıştı.

“SİNİR SİNİR” Beykoz Dışında da Oynandı

Efsane oyun “SİNİR SİNİR” Mavi Karadeniz TV'nin ramazan etkinlikleri prodüksiyonluğunda Zeytinburnu, Kartal, Esenler gibi birçok ilçede de oynanarak adeta rekor kıran bir tiyatro grubu olmayı başardı.

Merhum Metin SEREZLİ Genel Sanat Danışmanı Olmuştu.

2002 yılında Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla Karya Sinemalarında (Necmettin ERBAKAN Kültür Merkezi) yaklaşık 100 kez sahnelenen “SİNİR SİNİR” Beykoz seyircisinden tam not almış ve zaman zaman yeniden sahnelenmesi istenmişti. Usta tiyatro ve sinema sanatçısı merhum Metin SEREZLİ oyunun genel sanat danışmanlığını üstlenmiş ve başarılı bir şekilde projeyi hedefine ulaştırmıştır. Bu vesileyle bir kez daha Metin SEREZLİ ustamızı saygıyla anıyor ve kendisini asla unutmayacağımızı belirtiyor ve ışıklar içinde uyumasını diliyoruz.

Özgün Oyuncularla “SİNİR SİNİR” yeniden sahnelenecek…

Gelen yoğun talepler üzerine oyunun yazarı ve aynı zamanda yönetmeni olan Sedat DALAR Özgün Haber Gazetesinin Prodüksiyonu olan “Özgün Oyuncular” ile “SİNİR SİNİR” oyununu bugünlerde tekrar sahnelenmesi için çalışmaları başlatıyor. 2 perdelik kabare komedi olan “SİNİR SİNİR” toplumumuzda aksayan yönleri mizahlı bir üslupla ele alıp Beykozlu'yu gülümsetmeyi hedefliyor.

Başrollerde Sedat DALAR, Arzu BAŞLANTI, Muzaffer ERTAN ve Erdal DALCI var…

“SİNİR SİNİR” oyununun başrollerinde Sedat DALAR, Arzu Başlantı, Muzaffer ERTAN ve Erdal DALCI gibi isimler yer alıyor. Arzu BAŞLANTI aynı zamanda gazeteci ve yazar olarak Beykoz'da geniş bir kesim tarafından tanınıyor.

Muzaffer ERTAN'ın Efsane Canlandırmaları

Diğer başrol oyuncular arasında Muzaffer ERTAN gelmektedir. Özgün Oyuncular'ın “Kavuklu'nun Kısmeti” oyununda gösterdiği başarılı performans ile göz dolduran ERTAN Beykoz Belediye Tiyatro'sunun iki oyununda da rol aldı aynı zamanda serbest çalışmakta…

Erdal DALCI'yı “Öğrenmeyiciler'den hatırlıyoruz

Hemen hemen tüm Beykoz'un tanıdığı Erdal DALCI, Özgün oyuncuların yine Sedat DALAR'ın yazıp yönettiği “Öğrenmeyiciler” adlı oyununda başarılı bir performans göstermişti. Erdal DALCI aynı zamanda bazı televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol almış olup halen özel bir şirkette satış ve pazarlama müdürü olarak görev yapıyor.

“SİNİR SİNİR” oyununa yeni oyuncular da alınacak

Bu sezon Aralık 2018'de sahnelenmesi hedeflenen oyunun kadrosuna takviye yapılacak. Yaşları 25 ila 35 arasında olan kadın ve erkek oyuncular kadroya dahil olacaktır.

25-35 yaş arası kız ve erkek oyuncuların aşağıdaki WhatsApp numarasına ya da E-mail adresine bir fotoğrafları ve iletişim bilgilerini göndermeleri gerekmektedir. Müracaatlar arasından eleme yapılarak en az 3 kız ve 3 erkek oyuncu Özgün Oyuncular'a dahil olacaktır.

WhatsApp irtibat numarası: 0532 480 95 19

E-mail: [email protected]

https://www.facebook.com/ozgunhaber

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.