75 yıllık bir klasik ilk kez Beykoz Kundura'da!

75 yıllık bir klasik ilk kez Beykoz Kundura'da!

Beykoz Kundura’nın özgün endüstriyel mimarisiyle etkileyen sinema salonu Kundura Sinema, yılın son gösterimini bir Noel klasiği olan “It's a Wonderful Life / Şahane Hayat” ile yapıyor.

Beykoz Kundura’nın Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın kazan dairesinden dönüştürülen ve özgün endüstriyel mimarisiyle sıradışı bir izleme deneyimi sunan sinema salonu Kundura Sinema, yılın son gösterimini bir Noel klasiği olan “It’s a Wonderful Life / Şahane Hayat” ile yapıyor.

Hollywood’un Altın Çağı’nın önde gelen yönetmenlerinden Frank Capra’nın “en iyi filmim” dediği ve dönemin meşhur oyuncuları James Stewart ve Donna Reed’i buluşturan 75 yıllık klasik, 2019’da restore edilmiş 4K çözünürlüğündeki kopyasıyla Türkiye’de ilk kez Beykoz Kundura Sinema’da seyirciyle buluşacak.

Philip Van Doren Stern’in “The Greatest Gift” adlı kısa öyküsünden uyarlanan “Şahane Hayat”, iflasın eşiğindeki George Bailey’nin intihara kalkıştığı bir gece bir melek tarafından durdurulması sonrası gelişen fantastik olayları anlatıyor. 

En İyi Film dâhil 5 kategoride Oscar adaylığı bulunan ve En İyi Yönetmen dalında Altın Küre Ödülü almış film, 24 ve 25 Aralık tarihlerinde saat 21:30’da, 26 Aralık Pazar günü de 16:30 seansında gösterilecek.

Gösterim günlerinde saat 18:00’den itibaren bilet ile birlikte Beykoz Kundura’ya giriş yapılarak Kundura Hafıza’nın düzenlediği Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini ücretsiz gezilebilecek.

Kundura Sinema’da gösterilecek “Şahane Hayat”ın biletleri beykozkundura.com adresinde satışta.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.