Boğazın incisi Beykoz ilimle aydınlanıyor

Boğazın incisi Beykoz ilimle aydınlanıyor

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘'Boğazın İncisinden Geleceğe İzler'' temalı Beykoz Bilim Şenliği başlıyor.

“Boğazın incisinden geleceğe izler” sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenecek Beykoz Bilim Şenliği başlıyor. TÜBİTAK'ın desteği, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Medipol ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin katkılarıyla düzenlenecek Beykoz Bilim Şenliği 04 - 06 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Barbaros Hayrettin Paşa Lisesi açık otoparkında düzenlenecek etkinlikte; Doğa Bilimleri, Uzay, Robotik-Kodlama, Starwars, Hologram, Dna'nın Gücü Adına, Denizcilik, Bir Tutam Matematik, Müzecilik, Geri Dönüşüm, Kompost, Bilim Şov, Mutfakta Bilim, Model Uçak, Roket, Geleneksel Oyunlar, Okçuluk ve Zihin Sporları gibi başlıklardan oluşan 52 adet atölye çalışması ve uzman akademisyenlerin söyleşileri yer alacak.

Şenlikte 40 bin kişinin aktif katılımcı olması ve en az bir etkinlikte yer alması hedefleniyor. Bilim ve sanat harmanlanarak gerçekleştirilecek çarpıcı gösterilerle her yaştaki insanın görerek ve dokunarak bizzat denemesi amaçlanıyor. Etkinlikte bilimsel söyleşiler, drone, uçurtma, geri dönüşüm gibi yarışmalar da düzenlenecek.

Bilim kültürünü geniş kitlelere yayarak ilgiyi arttırmak isteyen Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü etkinliğin geleneksel hale gelmesini hedefliyor. Kadın ve özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için de etkinliklerin olacağını belirten yetkililer  “Şenliğimizde özel eğitim ihtiyacı bulunan çocuk ve gençlerimize yönelik atölyelere ve çeşitli etkinliklere yer verilerek bir anlamda onları bilim ve hayata motive etmeyi amaçlamaktayız. Bu faaliyetlerin yanında kadınların şenliğimize olan ilgisini arttırmak için “Kadınlar Şenlikte” temalı kadın ve bilim söyleşileri ve ev hanımlarının fermente ürün atölyeleri gibi birçok etkinlik planlanarak projemize farklı bir perspektif kazandırmayı amaçlamaktayız.” ifadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.