CHP Beykoz Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladı

CHP Beykoz Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladı

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet'in 95. yılı Beykoz'da coşkuyla kutladı.

Cumhuriyet'in kuruluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle Beykoz'da kutlamalar gündüz olduğu gibi gecede devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını fener alayı kortej yürüyüşü ve Grup Gündoğarken konseriyle kutladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyetin 95'üncüyıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen fener alayı korteji saat 19.23'te Paşabahçe Meydanından başladı.  Yüzlerce vatandaş, ellerindeki Türk bayrakları ve meşalelerle birlikte kortej halinde yürüdü.

15 Temmuz Şehitler Meydanında tamamlanan ve belediye başkan aday adaylarının kol kola gerçekleştirdiği yürüyüşe ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, partililer ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Aydın Düzgün: Cumhuriyetimiz sonsuza dek payidar olacaktır

Yürüyüş sonunda partililerine seslenen CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün şöyle konuştu: “Mustafa Kemal 28 Ekim 1923 akşamı Çankaya'da verdiği yemekte ‘Yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz' demiştir. Saatler süren görüşmelerden sonra Mustafa Kemal saat 8.30'da 158 oyla cumhuriyetin kabulüyle cumhurbaşkanı seçildi. Cumhuriyetin ilanından on beş dakika sonra Mustafa Kemal kürsüye gelerek meclise teşekkürlerini bildirmiş ve ‘Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacak' demiştir.

Cumhuriyetimiz 95. yılında hala katılımcı, çoğulcu, gelişmiş demokrasiye ulaşamamışsa bunun nedeni cumhuriyetin kuruluş felsefesi değil, ondan korkan cumhuriyet düşmanı güçlerdir. Bizlere emanet edilen cumhuriyetimiz sonsuza dek payidar olacaktır.”

Onursal Adıgüzel: Türkiye'de tarih yazmış bir komutan var

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel şunları ifade etti: “Cumhuriyet emperyalizme karşı verilen bağımsızlık mücadelesidir. Birileri saltanat sevdasında, birileri saray sevdasında ama biz burada hep birlikte haykıralım. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Saltanat, saray sevdalılarına da Beykoz'dan bir ses verelim. Görüyoruz, şu günlerde birileri tarihi yeniden yazma çabasına girmişler.

Hafızalarınızı tazelemenizi istiyorum. Türkiye'de tarih yazmış bir komutan var. Mustafa Kemal Atatürk. Saygıyla eğilmeliyiz. İçinde bulunduğumuz sosyal ve ekonomik krizin bir sorunlusu var. Hakkı, hukuku hiçe sayan, ülkenin ve milletin menfaatini sarayın menfaatinin gerisinde bırakanlardır. Hep birlikte geleceğimize sahip çıkmalıyız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından program Grup Gündoğarken konseri ile sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.