Mart ayında 4 yeni oyun sahnede

Mart ayında 4 yeni oyun sahnede

Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Tiyatro Sahnesi’nde sergilenecek Mart 2012 oyun proğramı belli oldu.

İstanbul Devlet Tiyatroları Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Tiyatro Sahnesinde Mart ayı içerisinde 4’ü yeni olmak üzere 7 oyun sergilenecek. 

Karanlık İşler

Mafya babasının sevgilisi olan dansçı kız Mandy, sabah uyandığında geceyi birlikte geçirdiği yeni tanıştığı Gerry'yi hala koynunda bulunca paniğe kapılır. Çünkü mafya babası haftanın hâsılatlarını almak için eve gelmek üzeredir ve kızın bir başkasıyla ilişkisi olduğunu öğrenirse bu ikisi için de pek hayırlı olmayacaktır. Bu sırada eve gelen komşusu Tania, çalıştığı restaurantın hasılatının bir kısmını kumarda kaybettikten sonra kalanını getiren Terry ve üstüne gelen mafya babası Koca Mack ile koruması Dozer olayların içinden çıkılmayacak kadar karışmasına neden olur. Çılgın bir mafya komedisi. Kahkaha dolu bir akşam geçirmek isteyenler.

Oyuncular: Levent Özdilek, Ali Murat Altunmeşe, Tolga Evren, Selçuk Kıpçak, Deniz Güzelmeriç, Aydın Şentürk, Özlem Ünaldı.

02 Mart Cuma Saat: 20:00

03 Mart Cumartesi Saat: 15:00

03 Mart Cumartesi Saat: 20:00

04 Mart Pazar Saat: 15:00

Temiz Ev

Temizlik yapmaktan nefret eden ve mükemmel esprinin peşinde olan Brezilyalı göçmen Matilde’nin çalıştığı yerin ev sahibi cerrah, ameliyat yaptığı ve kanser hastası olan başka bir kadına âşık olduğu için karısını bırakır. Ancak “yeni kadın” tam da Matilde’nin tarzındadır, böylece temizlik için her iki ev arasında gidip gelmeye başlar. Bu deneyim ilişki, aşk ve sevgi kavramlarının herkes açısından tekrar sorgulanmasına neden olur.

09 Mart Cuma Saat: 20:00

10 Mart Cumartesi Saat: 15:00

10 Mart Cumartesi Saat: 20:00

Oyuncular: Sema Çeyrekbaşı, Simay Tuna, Gülseren Gürtunca, Levent Güner, Neslihan Arslan

Kırmızı Şemsiye (7 yaş ve üzeri)

Kırmızı Şemsiyeli Adam yolda bulduğu şemsiyeyi belki sahibi görür de tanır diye her gün yanında taşımaya başlar. Ancak onun şemsiyeyi sürekli yanında taşıması insanlar tarafından farklı farklı yorumlanmaya başlar, gizli komplo senaryoları üretilir. Kimi onun bir uzay üssünden geldiğini, kimisi de ajan olduğunu iddia eder. Öte yandan şemsiyenin gerçek sahibi olan sihirbaz ise, o olmadan sihirlerini yapamayacağına inanmaktadır.

11 Mart Pazar Saat: 14:00

18 Mart Pazar Saat: 14:00

Oyuncular: Yunus Çakıroğlu, Aytuğ Civan, Lale Gençtürk, Ömer Hüsnü Turat, Haldun Burak Öner, Harun Başkan, Ozan Uz, Rale Erdoğan, Sibel Dilan Kalço, Seda Özgiş, Nurhan Uslu, Cankat Esen, Oğuz Turgut Genç, Ahu Çat, Özlem Arıkan, Meral Aslan

Opera Komik (Yeni)

Bizet’in yeni operası Carmen’in açılış gecesi Opera Komik’teyiz. Ünlü besteci, ahbapları, rakipleri, revü şarkıcıları ve saygın ailelerden oluşan bir topluluk heyecanla yeni eseri beklemektedir. Oğlunu soylu bir aileden bir kızla evlendirmek isteyen yeni zengin ile kızlarının paralı biriyle yuva kurmasını isteyen soylu aile için ise Opera Komik gençleri tanıştırıp kaynaştırmak için oldukça uygun bir mekândır. Sahnede Carmen operası sürüp giderken, asıl tiyatro fuayede ve localarda oynanmaya başlar. Gerçek yaşamda olanlar, Carmen’in öyküsünden çok daha aşırı ve abartılıdır. Sanat gerçekliğinin hayata ayna tutması işlevini, çok keyifli bir komediyle ele alan Opera Komik izleyenleri 19. yüzyılın Paris’inde bir geceye davet ederken burjuva izleyicisine de ciddi bir eleştiri sunmaktadır.

16 Mart Cuma Saat: 20:00

17 Mart Cumartesi Saat: 15:00

17 Mart Cumartesi Saat: 20:00

Oyuncular:

Odile: H.Merih Atalay, M.De La Cornıche: Umut Demirdelen, Madam De La Corniche: Sevinç Erol, Viviane: Mevra Ustaoğlu, La Tarhine: Ebru Saçar, Bizet: Nışan Şirinyan, Ernest: Ergun Akvuran, Vigneron: Yusuf Atala, Hector: Burhan Yıldız, Gounsel: Erdoğan Aydemir, Zerbinet: Şeyda Pektok, Pils: Zeynep Alper, Fabian: Taner Şavşet

Aşkın Sıradanlığı (Yeni)

Nazi Almanyası öncesi başlayan ve bir üniversitede öğrenci olan Yahudi asıllı Hanna Arendt ile felsefe profesörü Martin Heidegger arasında geçen gerçek aşkın öyküsü. Ancak bu ilişki tüm özgün fikirleri ve yaratımlarına rağmen Hanna Arendt'in hocası ve aşığı Heidegger'in gölgesinde değerlendirilmesine neden olur ve tüm hayatını etkisi altına alan bir lanete dönüşür.

23 Mart Cuma Saat: 20:00

24 Mart Cumartesi Saat: 15:00

24 Mart Cumartesi Saat: 20:00

Oyuncular:

Yaşlı Hanna Arendt: Nurinisa Yıldırım, Martin Heidegger: Saydam Yeniay, Genç Hanna: Deniz Elmas, Mıchael Ve Rafael: Efe Tuncer

Sihirli Hediyeler (Yeni) (3 yaş ve üzeri)

Zalim bir kralın yönettiği, fakir insanların yaşadığı bir ülkede, karlı bir kış gecesi yaşlı bir adam anneleriyle birlikte yaşayan üç kardeşin kapısını çalar. Yoksulluklarına rağmen bu iyi insanlar dedeyi sevgiyle ağırlarlar. Ayrılırken dedenin onlara verdiği eski püskü hediyelerin sihirli olduğunu ve hayatlarını nasıl değiştireceğini bilmemektedirler.

25 Mart Pazar Saat: 14:00

Oyuncular:

Emine Şule Gezgöç, İlksen Ökte, Direnç Dedeoğlu, Hakan Dülger, Güneş Çağlar, Rezzak Aklar, Muharrem Türkseven, Fırat Demir, Hakan Bulut, Tuğba Çom, Tuğba Yüksel San
Derya Şener, Yiğithan Zirek

Zalım Mahmut 'Bir Kurtlu Kıssa' (Gençlik Oyunu) (Yeni)

Bir köyün(!) ahalisi, olur olmaz nedenlerle birbirini yiyince, bu boşluğu birileri -haliyle-dolduruveriyor. 'Mahmut Bebe', nasıl zorla 'Mahmut Reis' yapılıyor... Birbirini sevemeyen, birbirine güvenemeyen, yan yana gelemeyen insanlar, Mahmut Belasına çatıyorlar... Beladan kurtulmak için bir araya geldiklerinde ise... Müzikli, danslı, keyifli bir gençlik oyunu. 13 yaşından büyük tüm gençlere!

30 Mart Cuma Saat: 15:00

31 Mart Cumartesi Saat: 20:00

Oyuncular:

Atsız Karaduman, Necmettin Amaç, Umut Tabak, Ahmet Taşdemir, Pelin Gülmez, Hilal Özbay, Sinem Ergin, Didem İlhan, Gamze Tanrıvermiş, Yasemin Yalçınkaya, Esen Koçer,
Pelinsu Öznal, Başak Ova, Müge Çakır, Ozan Özcan, Gökhan Türkal, Cenk Demirel, Can Baykan, Erdinç Tok, O.Batur Keser, Emre Emin Aravi, S.Can Güvenç, Çağdaş Tekin, Barış Aytaç, Ersin Ural

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.