İhtiyaç sahibi öğrenciler için Askıda Kırtasiye

İhtiyaç sahibi öğrenciler için Askıda Kırtasiye

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ‘Askıda Kırtasiye Projesi'ni hayata geçirdi.

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ihtiyaç sahibi öğrencilere gönülden destek vermek ve yürekten bağlı olmak için ‘Askıda Kırtasiye Projesi'ni hayata geçirdi.

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak için ‘Askıda Kırtasiye Projesi'ni hayata geçirerek ihtiyaç fazlası defter, kalem, silgi, boyama kitabı, kalem kutusu, çanta gibi kırtasiye ürünleri topluyor.

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza; hiçbir koşulda yalnız olmadıklarını, ihtiyaç hissettikleri her an ve her alanda yanlarında olduklarını hissettirmenin bir yolunu daha buldu. İhtiyaç sahibi öğrencilere gönülden destek vermek ve yürekten bağlı olmak için ‘Askıda Kırtasiye Projesi'ni hayata geçirdi.

Kitap devletten kırtasiye ürünleri sizden

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük: “Hedefimiz; öğrenim çağında olan çocuk ve gençlerimizin, Eğitim Öğretim hayatlarında öğrenmeyi olumsuz etkileyebilecek, motivasyon kaybı yaşatabilecek, kimlik ve kişilik oluşumunda en önemli basamaklardan birisi olan özgüven duygusunu zedeleyebilecek imkansızlıklar içerisinde olan çocuklarımıza dokunabilmek ve bir takım kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerini güvende ve huzurlu hissettirebilmek. Hükümetimiz ve Bakanlığımızın bu husustaki hassasiyeti tartışmasız bir gerçek. Zira öğrenim çağında olan çocuklarımızın kitap materyallerinin tamamı devletimiz tarafından ücretsiz olarak karşılanmakta ve dağıtımı yapılmakta. Bizlere düşen böylesine anlamlı bir projeyi ateşleyerek tüm ülkemiz genelinde yaygınlaştırılmasına destek vermek ve kitap ile bütünleşen diğer kırtasiye malzemelerini de toplum olarak üstlenerek ihtiyaç sahiplerinin faydalanabileceği zemin hazırlamak” dedi.

Yardımlaşma ve dayanışma değerleri pekişiyor

Bülent Küçük sözlerinin devamında “Maddi durumu iyi olan aileler; kendi çocuklarının eğitim öğretimi için gerekli olan kırtasiye malzemelerini alırken belirleyeceği çocuk sayısı kadar da proje için alacak, böylelikle kendi çocuklarında da ‘'Değerler Eğitimi Projesi'' kapsamında yerleştirilmesi ve geliştirilmesi hedeflenen yardımlaşma ve dayanışma değerlerinin de pekiştirilmesi için mükemmel bir imkan sağlamış olacaklar” diyerek “Askıda Kırtasiye” projesinin içeriği hakkında bilgilendirme yaptı. Küçük ayrıca projede kendilerinin en büyük destekçisi olan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ile maddi ve manevi olarak yanlarında olan Taner Mert'e teşekkür etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.