Beykoz, Yemen'de yaşanan drama sessiz kalmadı

Beykoz, Yemen'de yaşanan drama sessiz kalmadı

Beykoz, Yemen'de yaşanan drama sessiz kalmayarak, “Yemen Yararına Kahvaltı Programı” düzenledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Şubesi, Yemen'de yaşanan drama sessiz kalmayarak, “Yemen Yararına Kahvaltı Programı” düzenledi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programa; İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Deniz Soytemiz, İHH Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri ile STK temsilcileri, muhtarlar ve gönüllüler katıldı.

Uğur Yoleri: Yemen'in umudu Türkiye

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kahvaltılı yardım toplantısının açılış konuşmasını İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri gerçekleştirdi. Programda elde edilen gelirin Yemen'de İHH tarafından yapılan yardımlarda kullanılacağını belirterek sözlerine başlayan Yoleri sözlerine şöyle devam etti; 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği, her on dakikada bir çocuk ödüğü, yüz binlerce insanın yurdundan ayrılmak zorunda kaldığı Yemen'de, halk salgın hastalıklar ve açlık ile mücadele ediyor. Ülkeye yapılan yardımlar engelleniyor. Dünya bu savaşa sessiz kalıyor. Yemen'in tek umudu Türkiye” ifadelerini kullandı.

Bülent Yıldırım: Neden dünyada ölen hep Müslüman?

insan nefisinin tuzağına düşmeyin, yoksa bugün yeryüzündeki kan gölü Allah göstermesin imtihan olarak bizim de başımıza gelebilir. dünyanı her yerinde müslüman ölüyor, müslüman ile savaş halinde olunuyor. Dünyada hiç hristiyan ile hristiyan savaşını yada yahudi ile hristiyan savaşını gördünüz mü? Hiç Budistlerle hristiytan veya yahudi savaşını gördünüz mü? Dünyadaki bütün savaşları araştırın. Ölen taraf her zaman Müslümanlar, öldüren taraf da siyonistlerdir. Ne oluyor ey Müslümanlar bize. Biz ölmek için mi varız, hapislerde yatmak için açlık sefalet çekmek için mi varız? İnanıyorsanız en üst sizsiniz. Sizin saçınız tek bir teli Trump'dan daha değerlidir. Allah katında değerli olan siz Müslümanlar neden hep ölüyorsunuz? Çünkü aklı kullanıp organize olmuyoruz. Birine birşey olsa diğeri ses çıkarmıyor. Verdiğimiz üç kuruş ile sadece vicdanlarımızı rahatlatılıyoruz.

15 Temmuz, son kale İstanbul'a yapılan saldırıdır

Yemen Mekke'nin, Kudüs'ün kapısıdır. Yemen halkı gücü müspetinde en fazla Filistin'e yardım yapan halktı biliyormusunuz. Biz Yemen'e yardım ederken aslında Kudüs'e, Doğu Türkistan'a da yardım ediyoruz. Hz Ali diyor ki zulmü engelleyemezseniz dünyaya duyurun. Siyonizm'in bütün oyunlarını bozmak zorundayız. Yemen Türkiye için neden önemlidir? Kudüs dünyanın yönetim merkezidir. Kudüs'ü kurtaracak 4 medeniyet merkezi vardır. Bu merkezlerden biri Kahire, diğeri Bağdat, üçüncüsü Şam, dördüncüsü İstanbul'dur. İstanbul'un haricindeki merkezlere bakın. 15 Temmuz, islama yani son merkez olan İstanbul'a yani son kalemize yapılan saldırıdır. İstanbul, Orta Doğu'yla Orta Asya'daki medeniyet merkezlerinin ortası. İstanbul'u onun için ayakta tutun. Allah kimseyi zalimlerin eline bırakmasın. Allah bizden zalimin karşısında mazlumun yanında olup olmadığımızı soracak. Aklınızı kira vermeyin. 15 Temmuz aklımızı kiraya verdiğimiz için oldu

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.