Murat Aydın: Beykoz hak ettiği noktaya gelecektir

Murat Aydın: Beykoz hak ettiği noktaya gelecektir

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkan Adayı Murat Aydın Beykoz yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkan Adayı Murat Aydın Beykoz yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi. 31 Mart seçimlerinde sonuç ne olursa olsun artık Beykoz'da yaşayacağını belirten Aydın, uyum içerisinde sorunları çözerek Beykoz'un hak ettiği noktaya geleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz yerel basın mensupları ile buluşarak gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkan Adayı Murat Aydın'ın ev sahipliğinde Kavacık Birlik Kasap'ta gerçekleştirilen sabah kahvaltısına Beykoz yerel medya temsilcileri katıldı.

Hanefi Dilmaç: Dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz

Toplantının tanışma amaçlı olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Dilmaç göreve geldikten sonra teşkilat içerisinde yapılan çalışmalara değinerek şu ifadeleri kullandı; Malumunuz sekiz ay önce ilçe başkanı olarak atandım. Peşinden 24 Haziran seçim sürecini yaşadık. Daha sonrada teşkilatlar içerisinde köklü değişiklikler yaparak mahallelerde 19+1 kişi olmak üzere hem ana kademe, hem kadın kolları hem de gençlik kolları teşkilatlarını oluşturduk. AK parti teşkilatı olarak dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz ve çok disiplinli bir teşkilatız. Bu teşkilat yapılandırması içerisinde hiyerarşik yapıya çok riayet edilir. 

Hedefimiz yüzde 56'nın üzerine koymak

Beykoz'da 15 arkadaşımız aday adayı oldu. Bu süreçte benim ismimde gündeme geldi konuşuldu. Aday adayı olmamama rağmen Cumhurbaşkanımızın bizzat kendisi burada ilçe başkanı olarak görev yapmam gerektiği söyledi. Partimizin yetkili organları tarafından yapılan istişareler doğrultusunda da daha önce yapmış olduğu hizmetler, teşkilatçılık anlamında ortaya koyduğu performans doğrultusunda Zeytinburnu Belediye Başkanımız, bizim de abimiz Murat Aydın'ın Beykoz'a aday olması uygun görüldü. Murat başkanımın 20 yıllık bir belediyecilik geçmişi var, tecrübesi yaptığı işler ortada. Aday açıklandıktan sonra ben Hanefi Dilmaç olarak kesinlikle nefis yapmadım. Bu süreçte sonuna kadar Murat başkanımız ile birlikte yürüyeceğiz ve en iyi sonuca da ulaşacağız. Biz yüzde 56'nın üzerine ne koyarız bunun hesabını yapıyoruz. Yerelde bu zor mu zor tabiki ama teşkilatımız ile birlikte amacımız bu hedefe ulaşmaktır.

Murat Aydın: Artık bende sizin gibi bir Beykozluyum

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ise kısa bir tanışma faslının ardından şu açıklamaları yaptı; Yakında zamanda Beykoz'a taşınacağım. Ev arayışım devam ediyor. Biz artık gemileri yaktık. Seçimleri kazansam da, kaybetsem de bundan sonra Beykoz'da oturacağım. Artık bende sizin gibi bir Beykozluyum. Yaşar sağ kalırsak sizde göreceksiniz seçimi kazansam da kaybetsem de artık Beykozluyum. Şuan kirada bir yer arıyorum. Zaman içerisinde iyice yerleşeceğim. Beykoz benim memleket hasretimi giderdiğim yerdir. Annemin amcaları burada yaşar. 

Garanti olan tek oy benimkidir

Yerelde hiçbir seçim garanti değildir. Anketlerde önde olsanız dahi bir bakmışsınız yerle bir olmuşsunuz. Bu yüzden hiç bir seçime garanti gözüyle bakmam, bakamam. Zeytinburnu'nda 20 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Demografik yapı olarak zor bir yer. Ülke genelinden AK Parti'nin 1-2 puan gerisinde olan bir ilçedir. Garanti olan tek oy benimkidir. Kendim dışında tüm insanları ikna etmem gerekiyor.

Uyum içerisinde çalışarak sorunları çözeceğiz

Beykoz genelinde gündeme getirilen en önemli konu imar ve mülkiyet. Yüz kişiden en az 40'ı imar ve mülkiyet sorununun çözüme kavuşmasını istiyor. Bu sorun fabrikaların kurulması ile başladı. Belediye başkanının mevcut kanuna göre yetkileri bellidir. İlçe belediyesi, Büyükşehir ve hükümetin bir biri ile uyumlu çalışıyor olması gerekiyor. Çünkü sadece ilçe belediyesinin yapabileceği yetki alanı ortadadır. Geçmişte bu uyum sağlanmamış olsaydı bugün Beykoz'un en önemli sorunu olan 2B gibi önemli bir konu çözülebilirmiydi. Bu uyum sayesinde Beykoz'da devrim niteliğinde bir iş başarılmıştır. Tapu işi tamam, bundan sonrası geriye imar planlarının hayat geçmişi yani bürokratik takip işleri kalmıştır. Cumhurbaşkanımız bize bu görevi verirken bizzat söylemiştir. Beykoz'un mülkiyet hakları ile ilgili problemi var, biz zaten büyük ölçüde çözüm yoluna koyduk bundan sonra da ne gerekiyorsa yapacağız demiştir.

Mahalle mahalle çalışmalara başladık

Ben ne Beykoz'u nede başka bir ilçeyi hiç düşünmezken, sadece emeklilik planları yaparken bize bu görev verildi. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle bir görevi bize layık görmesi beni çok onure etti. Türkiye'de 4 dönem belediye başkanlığı yapmış kişi çok azdır. Madem çok başarılı o halde İBB'den aday olsaydı deniliyor. Ben İstanbul'da yeniden iktidar olmak istiyorsak, adayımızın Binali Yıldırım olması gerektiğini yıllardır söylüyorum. Bana sorulduğunda bunu hep dile getirdim. Boğaz öngörünüm alanının İmar Barışı kapsamına alınması, Çavuşbaşı'nın havza sorunun çözüme kavuşması anlamında çalışmalar yapıldı yapılıyor. Görev bize söylenir söylenmez mahalle mahalle çalışmalara başladık. Anketler yaptırdık. Hepsinin üzerinde çalışıyoruz.

Cumhurbaşkanımız sorunları çözeceksin diyorsa çözeceğiz

Cumhurbaşkanımız bana bu görevi verirken “Murat Beykoz'un problemleri var çalışacaksın ve çözeceksin. İnsanları rahatlatacaksın.” dedi. Herşeyi tabiki hemen yoluna koyamayız ama zaman içerisinde insanlarımızı rahatlatacak adımlar atamazsak, ona göre bir sistem kurmazsak problem bizde demektir. İşlerin takibi neyse en sıkı şekilde yapacağız. İşin tepesinde olan Cumhurbaşkanımız buranın sorunları var ve çözeceksin diyorsa çözeceğiz. En tepeden en aşağıya bir irade var. Geçmişte de bu yapılmış ve Beykoz'un büyük oranda mülkiyet sorunu çözülmüştür.

Zeytinburnu'nu buraya taşımak gibi bir düşüncemiz yok

Zeytinburnu'ndan buraya çaycısı dahil tüm ekibi getirecek deniliyor. 1-2 kişi olabilir tabiki ama o kadar da abartmaya gerek yok. Hem niye gelsin ki. Zeytinburnu'nu buraya insanları taşımak gibi bir düşüncemiz kesinlikle yoktur. Tabiki çalışmasını beğendiğimiz 1-2 kişi olabilir ama onu da şimdi değil 1 Nisan'da değerlendireceğiz.

Spor manyağı bir adamım

Sporun her alanı ile ilgileneceğiz. Amatör kulüplere destek vereceğiz. Belediyenin imkânlarını Beykoz Spor'a aktaracağız diyemeyiz ama tarihi kulübe de elimizden geldiğince destek olacağız. İş adamlarımızın konuya el atması için gayret göstereceğiz. Tesisleşme konusunda çalışacağız. Özellikle de Yücel Başkanımızın projesi olan Beykoz Arena'nın hayata geçmesi için çaba sarfedeceğiz. Marka değeri olan Beykoz Spor kulübümüzün sorunlarını göz ardı edemeyiz. Ben spor manyağı bir adamım. Dünya  Kupası v.s olduğunda işlerimi ona göre ayarlarım. Giresun doğumluyum ama Trabzonsporluyum. Karadeniz'e şampiyonluğu yaşatan ilk takım olduğu için Trabzonspor'a bir ilgim var. Ama üç büyüklerin maçlarına da devamlı giderim. Galatasaray'ın ülkemize yaşattığı gururdan, Şenol Güneş'ten dolayı da Beşiktaş'ı ayrıca severim. Fenerbahçesiz de bir lig kesinlikle düşünemem.

Yılda en az bir kez her sokağı ziyaret ederim

Belediyede başarılı olmanın ilk şartı halkın yaşamını kolaylaştıracak hizmet için elinizden gelen gayreti göstermenizdir. Bu da toplam mesainiz ancak yüzde 20'sini alır. Hizmet üretmen için mesainizin yüzde 20'sinden fazlasını harcıyorsanız başarısızsınız demektir. Kalan yüzde 80 direk halkla ilişkilerdir, toplumun dinamikleri ile iletişimdir. Toplum ile iletişim kalanlarını devamlı açık tutmak, toplumun yanında olmak zorundasınız. Belediyede fazla oturan bir adam değilimdir. 2-3 saatten fazla kalmam. Yılda minimum bir kez sokağı ziyaret ederim. Sesli olarak elimde mikrofon gezerim. O Sokağa geldiğimi vatandaş bilir duyar. Zeytinburnu'nda yılda 2-3 kez en az bir sokağı ziyaret ediyordum ama Beykoz'da arazi geniş olduğu için yılda bir kez en az bir sokağa gideceğimin sözünü verebilirim. Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi kuracağız. Sokağı denetleyen, belediyeyi ve çalışanları denetleyen 250 bin göz benim gözüm olacak. Halkın beklentisi olan o bakışları belediyede görevli herkes hissedecek, rahat edemeyecek. Halkımızın bize rahat ulaşabileceği tüm sistemleri kuracağız.

Beykoz hak ettiği noktaya gelecektir

Adaylığım açıklandıktan sonra ilçe başkanımızın hoş görüsü ve bizi kabullenişi, teşkilatımızın düzeyini çok iyi gördüm. MHP Beykoz İlçe teşkilatı da aynı şekilde beni inanılmaz motive etti. Beykoz diğer ilçelerden gerçekten çok farklı, tam bir İstanbul incisi. Beykoz en önemli sorunlarını aşma noktasına gelmiş, imar konusu gibi birkaç küçük dokunuşla sorunların çözümü hızlandırılıp, bürokratik direnç azaltılarak, trafik, ulaşım, istihdam gibi alanda yapılacak çalışmalar ile hakettiği noktaya gelecektir.  

5 yılda 15 yıllık hizmet edeceğim

Beykoz'un ne olacağına halkımız karar vermelidir. Beykoz; turizm, eğitim, sağlık merkezi mi olacak yoksa sanayi bölgesi mi olacak halkımız buna karar vermelidir. Beykoz bence doğal tarımda, turizm ve kültür sanatta öncü olmalıdır. Boğaz ile Beykozlu kucaklaştırılmalı, tarihi ön plana çıkarılmalıdır. Beykoz gerçekten çok daha iyi yerlere gelecektir. Ben şunun sözünü veriyorum, sağlığım el verdiği müddetçe halkımız yetki verirse 5 yılda  15 yıllık hizmet edeceğim. Sorunların belki hepsini çözemeyiz ama bir yoluna koyar rahatlatacak çalışmalar yaparız.

Toplantının sonunda AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkan Adayı Murat Aydın Beykoz yerel medya temsilcilerine 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla birer hediye verdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.