Görentaş Derneği seçim öncesi önemli mesajlar verdi!

Görentaş Derneği seçim öncesi önemli mesajlar verdi!

Kastamonu Bozkurt Görentaş Derneği'nin düzenlediği sabah kahvaltısında seçim öncesi önemli mesajlar verildi.

Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'nin her yeni yılın ikinci haftasında düzenlediği geleneksel birlik ve beraberlik kahvaltısı bu yılda gerçekleştirildi. 31 Mart yerel seçimleri öncesine denk gelen kahvaltıda gündem siyaset oldu.

İncirköy Dernek Lokali'nde düzenlenen kahvalatı programına AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Kas –Der Genel Başkanı Remzi Şen, Kas- Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, belediye meclis üyeleri Engin Yıldız ve Gülay Demirel ile dernek üyeleri katıldı.

Erol Yılmaz: Seçimlerden sonra yine aynı mahallede yaşayacağız

Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Erol Yılmaz düzenledikleri kahvaltı ile geçmiş günler yad edilerek yeni neslin birbirini tanımasına vesile olmayı amaçladıklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;  “Derneğimiz 1995 yılında gurbetteki hemşerilerimizin sıla hasretini azaltmak ve bir araya getirmek için kurulmuş bir köy derneği olmasına karşılık birçok ilçe ve il derneğinden daha güçlü bir yapıya sahiptir. Gençlerimize destek vermeye gayret gösteriyor, okuyan gençlerimize burs imkanı sağlıyoruz. Yani şu gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, her ne makam ve mevkide olursak olalım, hangi sıfatla toplum içinde yer alıyorsak alalım hayra vesile olmak kadar güzel bir şey yoktur. Önümüzdeki yerel seçimlerinde birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini Beykozumuza hayırlara vesile olmasını siyasetçilerimizin de insanları kutuplaştıracak söylemlerden kaçınarak birlik ve beraberlik anlayışı ile seçim sürecini geçirmelerini kim kazanırsa kazansın seçimden sonra bizler yine aynı mahallede bir arada yaşayacağımız unutulmamalıdır. Bu arada ilçemizde bulunan siyasi partilerden isteğimiz partilerinde siyaset yapan hemşerilerimize sahip çıkmalarıdır.”

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Meclis Üyesi Gülay Demirel de yapmış olduğu kısa konuşmasında vatandaşların belediye meclis toplantılarına katılarak çalışmaları denetlemesini istedi.

Kas –Der Genel Başkanı Remzi Şen de her seçimde olduğu gibi bu seçimde de Kastamonuluların bir ve beraber olması gerektiğine vurgu yaptı.

Hanefi Dilmaç: SKM başkanımız içinizden bir isim

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ise yaklaşan yerel seçimlerin Beykoz halkına yakışır şekilde birlbik ve beraberlik havasında geçmesi temennisinde bulunarak “AK Parti olarak gerek ilçe yönetimlerine, gerekse meclis üyesi listelerinde Kastamonulu hemşerilerimize her zaman gereken değeri vermişizdir. Bundan sonra da bu böyle olacaktır. İçinizden bir kardeşiniz olan eski Dernek Başkanınız Meclis Üyesi Engin Yıldız şuan Seçim Koordinasyon Merkezi'nin başkanlığını yapıyor. Yani 31 Mart seçimlerimiz koordinasyonu sizin içinizden bir isme emanettir.” İfadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.