CHP Beykoz Şefik Muhtar ile İncirköy'de oy rekoru kıracak!

CHP Beykoz Şefik Muhtar ile İncirköy'de oy rekoru kıracak!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun Gümüşsuyu gençleri ve İncirköy sakinleri ile bir araya geldi.

Seçim çalışmalarına  “Beykoz'un Adayı Coşkun Tosun” sloganıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Gümüşsuyu Mahallesi gençleri ve İncirköy Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

İncirköy Spor Kulübü Lokali'nde gerçekleşen ilk buluşma, soğuk ve karlı havaya rağmen büyük ilgi gördü. Toplantı salonuna sığmayan halkın bir kısmı, olumsuz hava şartlarına aldırmadan konuşmaları bahçeden de olsa takip etmekten vazgeçmedi.

AYDIN DÜZGÜN: “CHP, İNCİRKÖY'DE OY REKORU KIRACAK”

Toplantının açılışını CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün yaptı. Düzgün,  konuşmasında 2014 seçimlerinde Beykoz'un en büyük mahallelerinden olan İncirköy Mahallesi'nden Meclis Üyesi adayı gösterilmediği için büyük hayal kırıklığı oluştuğunu söyleyerek “Bu kez İncirköy'ün 3 dönem muhtarlığını yapan efsane muhtar Şefik Yavuzyılmaz, listede yer alarak herkesi memnun etti. İnanıyorum ki CHP İncirköy'de sadece birinci parti olmayacak aynı zamanda sizlerin desteğiyle oy rekoru da kıracaktır” dedi.

ŞEFİK YAVUZYILMAZ: “SADECE BEYKOZ'U DEĞİL BÜYÜKŞEHİR'İ DE KAZANACAĞIZ”

Daha sonra söz alan İncirköy Muhtarı ve CHP Beykoz Meclis Üyesi Adayı Şefik Yavuzyılmaz, “Ben İncirköylüler sayesinde 45 mahalle muhtarı arasında binlerce oy alarak ödüle layık görülmüş bir muhtarım. Şimdi de tüm gücümle CHP için çalışıyorum. Size söz veriyorum, her türlü hizmeti almanız için var gücümle çalışacağım. Sizden tek isteğim, tıpkı muhtarlıkta olduğu gibi bu seçimde de bana destek olmanızdır. Göreceksiniz, biz sadece Beykoz'u değil, aynı zamanda Büyükşehir'i de kazanacağız” açıklamasını yaptı. Bu sözler salonda bulunanlar tarafından büyük alkış aldı.

COŞKUN TOSUN: “BEYKOZ DEĞİŞİM İSTİYOR”

Şefik Yavuzyılmaz'ın ardından sözü CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun aldı. Sözlerine bu hava şartlarına rağmen lokali hınca hınç dolduranlara teşekkür ederek başlayan Tosun, “Arkadaşlar, bu akşam çok önemli bir şeyin habercisi. Bu, Beykoz'da değişimi haber veriyor bizlere. Yani 1 Nisan sabahı bu iktidarın olmayacağını anlatıyor. Ben herkesten oy istiyorum. Her düşünceden, her görüşten. Çünkü kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, ortak akılla Beykoz'u şeffaf bir şekilde yöneteceğimin sözünü veriyorum herkese. Bu toplum, yıllardır kamplara ayrıştırılmaktan bıktı usandı.” dedi.

“BEYKOZ ARTIK KARANLIK BİR KENT”

Ekonomik buhranın Beykoz'u yakıp kavurduğunu söyleyen Coşkun Tosun, “Buradan Tokatköy'e kadar dolaşın. Dükkânların en az yarısı boş, kapalı. Esnaf iflas etmiş durumda. Akşam olunca adeta terk edilmiş bir yere dönüşen Beykoz, resmen karanlık bir kenttir artık. Biliyorum ki, bu durumdan sadece rahatsız olan bizler değiliz. Yıllardır AK Parti'ye oy veren kardeşlerimiz de en az bizler kadar üzülüyorlar bu duruma. O yüzden ben en çok bu kardeşlerimin oylarına talibim. Sizlerden isteğim, güler yüzlü bir biçimde, sevgi ve saygı esas olmak üzere geleceğimiz için bu kardeşlerimizden benim adıma oy istemenizdir.”

 BEYKOZ'UN İMAR KADAR BÜYÜK DERDİ UYUŞTURUCU!

Daha sonra seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, kendisi ile görüşmek isteyen Gümüşsuyu Mahallesi gençlerinin daveti üzerine Paşabahçe Stadı yanındaki Mekân Cafe'de kendileriyle bir araya geldi. Gençlerin yanı sıra Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun ve mahalle sakinlerinin de hazır bulunduğu sohbet toplantısı, zaman zaman Coşkun Tosun'un projelerini anlatması, zaman zaman da soru cevap şeklinde oldu.

Toplantıda söz alanlar, özellikle işsizlik, geçim sıkıntısı ve imar sorunlarını dile getirirken geçmişte Beykoz Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığını söyleyen bir genç ise “Benim ailemde bugüne dek CHP'ye bir tek oy bile çıkmamıştır ama ben bu seçimde sizi bir abi olarak gördüğüm için oyumu CHP'ye vereceğim” açıklamasında bulundu. Başka bir kişi de “Ülkenin de, Beykoz'un da durumu ortada. Halk birbiriyle daha fazla uğraşmasın. İnsanlar enerjisini seçime versin. Ben artık bu ilçenin sosyal demokrat bir belediye tarafından yönetilmesini istiyorum.” dedi. Söz alan başka mahalle sakininin “Başkanım, biz yerel seçimlerdeki adayları partili partisiz olarak görmüyoruz. İşin doğrusu bir kendimize belediye başkanından öte bizimle ilgilenecek bir abi arıyoruz.” demesi üzerine Tosun, “Arkadaşlar, hepiniz biliyorsunuz ki, ben aynı zamanda yıllardır Çubuklu Spor Kulübü Başkanlığı yapmaktayım. Gençlerimizin, çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunması için yıllarını Beykoz'a adamış bir kişiyim. İşte sırf bu yüzden bile diyebilirim ki, ben zaten sizin her zaman bir abinizim.” cevabını verdi.

ÇOCUĞUMUZU KURTAR BAŞKAN!

Soruların ardından Coşkun Tosun, sözlerine şöyle devam etti: “Evet hepimiz imar sıkıntısının Beykoz için ne anlama geldiğini biliyoruz. Ancak Beykoz'un en az imar kadar büyük başka bir derdi daha var. O da ne yazık ki, uyuşturucu illeti. Her gün bana onlarca aileden “Çocuğumuzu kurtar başkan” çağrıları geliyor. Ailelerin çocuklarını kurtarabilmek için Beykoz'daki evini barkını satıp taşındıklarını duyuyoruz. İnsanlar buna mecbur kalıyorlar. İnanın içim parçalanıyor. Evlatlarımızı bu illetten kurtarabilmek için çok önemli bir çalışmamız olacak. Ve göreceksiniz, çocuklarımızı bu beladan kurtarıp, yeniden onları yaşam dolu hale getireceğiz.”

“BEYKOZ İÇİN GİZLİ PALANLAR VAR”

“Göreve gelir gelmez ilk işimiz Beykoz'u şeffaf bir biçimde yönetmek olacaktır. İnanın ben bugün burada siyaset yapmıyorum.  Ama öyle kötü kokular geliyor ki burnumuza, emin olun uykularım kaçıyor. Beykoz hakkında çok acı iddialar dolaşıyor. Beykoz üzerinde çok sinsi, çok gizli planlar yapıldığını artık sağır sultan bile duydu. Beykozluların artık bu duruma bir dur demesi ve duruma el koyması lazım. Size söz veriyorum. Bizim dönemimizde Beykozlu Beykoz'da kalacak!”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.