Beykoz'un yeni meclis binası yeni üyelerini bekliyor

Beykoz'un yeni meclis binası yeni üyelerini bekliyor

Beykoz Belediye Meclisi Hizmet Binası dualarla hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi ilçenin geleceğine kalıcı bir imza daha attı. İlçenin 50 yıllık vizyonu gözetilerek, modern mimari, özel bir mühendislikle inşa edilerek Aralık 2018'de kullanıma başlanan yeni belediye meclis binası törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, “Buranın bir sevgi binası olmasını istiyorum” dedi.

Açılış törenine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Meclisi'nde Başkan Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı.

Yücel Çelikbilek: Bu binayı hoşgörü binası olarak inşa ettik

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek açılış konuşmasında misafirlerini selamladıktan sonra yeni bina hakkında bilgi verdi. Başkan Çelikbilek açılış konuşmasında, “Önceki binamız biraz zayıftı. Sağ olsunlar almıştık, bize verdiler ama durumu biraz haşattı, sıkıntılıydı. Onu yepyeni bir binaya dönüştürmenin heyecanı içindeyim. Bu binada, bundan sonra gelecek olan arkadaşlarım İnşallah bereketli hizmetler yaparlar. Bu binanın bir sevgi binası olmasını istiyorum. Bu binayı tabiri caizse bir sevgi binası, bir hoşgörü binası olarak yapmaya çalıştık. Her tarafında bir güzellik var binamızın. Geldiğiniz zaman göreceksiniz. En üst kata da çıkmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu bina her anlamda, her ihtiyacı karşılayacak şekilde inşa edildi ve İnşallah bu binamız hiçbir eksiği olmadan sizlerle ve Beykoz halkıyla birlikte çok uzun süre ömür sürecek bir bina olacak. Beykoz halkına bu yakışırdı. Böyle bir binayı gerçekleştirmek ve sizlere emanet etmenin hazzını ve tadını yaşıyoruz. Rabbim göreve gelecek olan arkadaşlarıma ve Beykoz halkına ağız tadıyla bu binada Beykoz için hayırlı olan hizmetleri yapmayı nasip etsin. Bütün temennimiz o. Bu binanın içerisinde Beykoz'a hayırlı olan kararlar alınsın meclis olarak. Herkes niyetini ona göre kursun, bu binaya gelirken öyle gelsin. Dedim ya, bu binayı bir hoşgörü binası olarak, insanların birbirlerini sevmek için oturup kalkacakları bir mekan olarak inşa ettik” dedi.

Yapılan duanın ardından açılış kurdelesi kesildi. Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek ve konukları birlikte çay içtikten sonra toplantı salonuna geçildi. Toplantı salonunda yeni meclis binasının ilk oturumu öncesinde Başkan Yücel Çelikbilek, mevcut dönemde görev yapan belediye meclis üyelerine plaket verdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.