Beykoz'da asılan izinsiz pankartlar indirilsin!

Beykoz'da asılan izinsiz pankartlar indirilsin!

Beykoz İlçe Seçim Kurulu bazı siyasi partilerin izin almadan astığı pankart ve tanıtıcı reklamların kaldırılmasına hükmetti.

Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Avukat Cabir Soylu, Seçim Kanunu'na göre bazı siyasi partilerin başvuru yapması gereken süre içinde gerekli yasal izinleri almadığı iddiasıyla Beykoz İlçe Seçim Kuruluna şikayette bulundu.

Avukat Cabir Soylu'nun şikayetini değerlendiren Beykoz İlçe Seçim Kurulu, AK Parti, Türkiye Komünist Partisi, Bağımsız Adaylar Cabir Soylu, Doğan Duman ve Vedat Öztürk'ün gerekli izinleri aldığını bildirerek, diğer siyasi partilerin İlçe Seçim Kurulu'nda izin verilen yerlerin dışında asılan pankart ve tanıtıcı reklamlarının kaldırılmasına hükmetti.

Avukat Cabir Soylu, İlçe Seçim Kurulu'na vermiş olduğu dilekçesinde, gerekli yasal süre içinde işini gücünü bırakarak, yükümlülüğünü yerine getirmesine rağmen, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin pankart ve aday tanıtım reklam çalışmaları için gerekli yasal izinleri almadığını beyan etmişti.

İlçe Seçim Kurulu ise Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediye Başkanlığı ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yazmış olduğu karar yazısında, '31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine esas olmak üzere, Başkanlığımız tarafından alınan 23.02.2019 ve 2019/21 sayılı karar gereğince; ekteki itiraz dilekçesinde belirtildiği üzere gerekli işlemlerin yapılarak, bu konuda başkanlığımıza bilgi verilmesi hususu rica olunur.' ifadelerine yer verdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.