Binali Yıldırım'dan Beykoz'a tünel ve metro müjdesi

Binali Yıldırım'dan Beykoz'a tünel ve metro müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz'un ulaşım ve trafik sorununa çözüm projesini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Beykoz'un da aralarında olduğu 1'inci Bölge Belediye Başkan Adayları ile Habertürk TV ekranlarında 'Yerel Seçim 2019' programında İstanbul vizyonu ve ilçelere dair projelerini anlattı.

Binali Yıldırım: Sahile paralel tünel ve metro projesi

Programın Beykoz ile ilgili bölümünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım sözü Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın'a vermeden önce Beykoz'un trafik ve ulaşım sorununa değinerek, "Beykoz boğaza bakan yeşili ile çok güzel bir ilçemiz. Bölgenin imar sorunu var. Onlara Murat Başkan birazdan değinecek. Beykoz'un en önde gelen bir diğer sorunu da trafik ve ulaşım. Bizim sahil yoluna paralel bir tünel projemiz var ama asıl Beykoz halkının metro beklentisi var. Tabiki bununla ilgili çalışmalarımız da olacak. Metro ağı projesi içerisinde Beykoz'u da ön görüyoruz" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un en kıdemli belediye başkanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım daha sonra sözü Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'a verirken kendisinin İstanbul'un en kıdemli belediye başkanı olduğunu söyleyerek Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e de hizmmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Murat Aydın: Beykozlu kendi evini aynı yere yeniden yapabilsin

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın da canlı yayında yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; 'Beykoz'un yarım asrı aşan mülkiyet problemi vardı yüzde 90 çözüldü. 20 bin bağızsız birimi ilgilendiren bir problemdi bunun 17 bin 200 parsele tapuları verildi. AK Parti hükümetlerine bu konuda teşekkür ediyoruz. Beykoz'un bir diğer önemli konusu Bimar meselesi. Birçok kurum var. 10'a yakın kanunla Beykoz'un imarı yönetiliyor. 4-5 tane kurum var bunların koordineli çalışmaları gerekiyor. İnşallah dönemimizde sizlerin ve Cumhurbaşkanımızın desteğiyle Beykoz'un imarla ilgili problemi büyük ölçüde çözülecek. Beykozlu kendi evini aynı yere yeniden yapabilsin. Beykoz İstanbul'un incisi olan bir yer. Ben de yeni bir Beykozluyum. İyi ki Beykozlu oldum diyorum. Yeni Beykoz'a taşındım. İnşallah ömrümün kalan kısmını Beykoz'da geçirmeyi planlıyorum.

Turizmi geliştirecek projelerimiz var

Beykoz'da istihdam ile ilgili de problemler var. Beykoz'un yönünü belirleyip istihdamla ilgili yapılacak birçok projemiz var. Sosyal, kültürel, eğitimle ilgili çalışmaların yanında ticareti, turizmi geliştirmek, insanlarımız zenginleştirmek, onların mutluluğu arttırmakla ilgili ilgili yapabilecek çok önemli projeler var. Bunlardan biri Riva. Riva'dan bir tekneye biniyorsunuz Bozhane'ye kadar 15 kilometre tekneyle gidebiliyorsunuz. Göksu Deresi de aynı şekilde. Derelerimizin temizlenmesi için yoğun çalışmanın içerisinde olacağız. İstanbul'un farklı yerlerinden insanlarımız Riva'ya oradaki köylerimize geliyor kahvaltı yapıyorlar. Biz istiyoruz yapılacak butik otellerde birkaç gün kalmak için gelsinler. Kümesten, tavuğun altından yumurta alsınlar. Seradan sebzesini domatesi toplayıp melemenini yapsın.

İstanbul'un 24 saat açık mekanları Beykoz'da olacak

İstanbul'un en büyük bahçe projesini sizlerin de desteğiyle 7 milyon 700 bin metrekarelik alanda Çavuşbaşı bölgemizde kurulacak. Türk-Alman ve Marmara Üniversitesi ile beraber çalışma yapacağız.  Hem Beykoz'un hem de Türkiye'nin florası hem de Beykoz da kent tarımının nasıl yapılacağını burada çalışması yapılacak. Aynı zamanda eğlence alanı olacak ve bu bölgede sigara içilmeyecek. Bilimsel çalışmalar, tohum bankası alanında ciddi çalışmalar planlıyoruz. Yine Türk-Alman Üniversitesi'yle beraber tekno kent kurmayı planlıyoruz. Bilim insanlarının öncülüğünde Beykoz'a istihdam alanı oluşturacak. İstanbul'da 24 saat açık mekanlar en çok Beykoz'da olacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.