Beykoz halkına hizmet için gerekirse hapis yatarım!

Beykoz halkına hizmet için gerekirse hapis yatarım!

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Rizeli ve Trabzonlu hemşerileriyle bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz'da yaşayan Rizeli ve Trabzonlu hemşerileriyle hem hasret giderdi, hem de gönüllerdeki yönetim anlayışını inşa etmek için Cumhur İttifakı AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Murat Aydın ile bir araya getirdi.

Çavuşbaşı Erpap Kasrı'nda gerçekleştirilen programa AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Belediye Başkan Aday Murat Aydın, Trabzonlu meclis üyesi adayları Sadullah Kabahasanoğlu, Kadir Çakıroğlu, Serkan Şahin ve İdris Kurt, Rizeli meclis üyesi adayları Nazım Keskin, Fatih Çelik ve Hayrettin Mert ile Beykoz'da yaşayan Rizeli ve Trabzonlular katıldı.

Programa katılan tüm misafirleri masalarında tek tek ziyaret eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkan Aday Murat Aydın sohbet ederek hatıra fotoğrafları çekildi. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı programda AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman birer konuşma yaparken Belediye Başkan Aday Murat Aydın'ın ‘Beykoz'a hizmet için gerekirse hapis yatarım' sözleri salonda uzun süre alkışlandı.

Murat Aydın: Trabzonspor ve Rizespor'un barışmasına vesile oluruz

Düzenlenen bu program ile Trabzon ve Rize'nin kucaklaştığını söyleyen Murat Aydın, kendisin Trabzonspor taraftarı olduğunu ama inşallah Trabzonspor ve Rizespor'unda barışmasına da vesile oluruz diyerek sözlerine şöyle devam etti; 31 Martta seçimler var biliyorsunuz. Belediye başkanı seçecekseniz. Sizden bir tanıdığıma Murat Aydın'a destek istiyorum. Takdir sizlerin.  

Sadece çöp toplayan belediye başkanı olmak istemiyorum

Belediyemiz yeni bir havza yönetmeliği için yoğun bir çaba saffetti. Ön çalışma tamamlandı. Bu sorunların çözümü sadece belediye ile değil, devletin bütün kurum ve kuruluşlarını bir araya gelerek çözebileceği sorunlar. Biz sadece çöp toplamak için belediye başkan adayı olmak istemiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın, ilgili bakanların, büyükşehirin desteği ve belediye ile uyumlu bir çalışma sonucu Beykoz'un en önemli sorunları olan imar ve havza başta olmak üzere tüm sorunlar aşılacaktır. Sizler bize yetkiyi verirseniz imarla ilgili konuyu öncelikli konularımız arasına zaten alacağız. Bu sorunu çözemezsek zaten size söz verdiğimiz diğer hizmetleri projeleri de yapamayız.

Hizmet için gerekirse hapis yatacağım

Beykoz sahil kesimi biliyorsunuz ön görünüm. Çok sert kanunlarla yönetiliyor bir ruhsat almak çok zor. Diğer taraflar SİT sorunu var aynı problemler yaşanıyor. Belediye olarak yeni dönemde sahil bandında yeni düzenlemeler yapacağız mesela. O düzenlemeleri yapabilmemiz içi önce ruhsatını v.s almamız gerekiyor. Yapacağımız işlerle ilgili ilgili kurumlardan ruhsat talebimiz olacak. Vermedikleri takdirde almak için her türlü yol ve yöntemi deneyeceğim. Bizim vaktimiz sınırlı ömrümüz kısa. Önümüzde 5 yıllık bir süreç var. Artık bürokratik engellerle durdurulmamamız lazım. Ben belediye olarak yapamıyorsam kendim yapacağım ve gidip gerekirse hapis yatacağım. Ben Beykoz sahiline Millet Kıraathanesi yapacağım, 24 saat açık mekanlar yapacağım, işsizliğe çözüm bulmak istiyoruz. Gençlerimiz alışveriş için dışarı gitmesin tam tersi dışarıdan Beykoz'a gelinsin diyoruz. Bu projeleri yaparken ilgili birimlere başvuracağız. Eksiklerimizi düzelteceğiz. Buna rağmen olmuyorsa Cumhurbaşkanımıza gideceğiz. Onun talimatı ile gerekirse kanun değişecek. Hiç biri olmadı yine yapacağız gerekirse de hapis yatacağız. O kadar kararlıyım.

Her şeyi yasakladınız da ne oldu?

Her şeyi yasakladınız da ne oldu. Boğaziçi yasasını çıkarttınız da ne oldu. 1995 yılında Recep Tayyip Erdoğan iş yapamasın diye Beykoz'u ve Sarıyer'i doğal sit ilan ettiniz. Ne oldu? Bugün o kişi devlet başkanı.  Doğal sit ilan ettiniz de kaçak yapılar yapılmadı mı? Yaptırmayacağım dediniz ama yine yapıldı. Artık bu yasakçılığı bir kenara bırakıp ‘yaptıracağım ama şöyle yaptıracağım' demen lazım. Bu işler yasakla olmaz.

Çözüm sırası şimdi imar da

Çevre ve Şehircilik Bakanımıza da harita üzerinde anlattım. Gördüğünüz yerler hep kaçak. İnsanlarımıza zamanında plan verseydik bir yol gösterseydik böyle olmazdı dedim. Her seçim dönemi gizli gizli kaçak kat atmak zorunda kaldı vatandaşlarımız. Cumhurbaşkanımız bana Beykoz'a git ve sorunları çöz, bende senin yanında olacağım dedi. Çevre Şehircik Bakanımız Murat Kurum Beykoz halkına her dönem bu sıkıntılara rağmen bize destek verdiği için sonsuz teşekkür ettiğini söyledi. Ben de bakanımıza Beykoz halkı çözümün nerde olduğunu biliyor dedim. Beykoz'un yarım asrı aşkın mülkiyet sorunu bir kanunla çözüldü. Şimdi imar sorununun da çözülmesi lazım. Her yeri beton yığını haline getirmeye sonuna kadar karşıyız. Ortak akılla toplumun menfaatine olan bir çözüm bulmamız lazım. İşte bu çözüm için çalışma sözü veriyoruz. Geçtiğimiz günlerde belediye olarak yapacağımızı projeleri açıkladık. Yapacağımıza söz verdik. Biz söz verdik mi yaparız. Gerekirse kaçak yapacağız sonunda da gerekirse hapis yatacağız ama yine de yapacağız.

Beykoz halkına borcumuzu ödeyeceğiz

Hastası olduğunda, bir yangın çıktığında sıkıntı yaşayan sokaklarımız var. Mahalle kültürümüzü bozmadan, özümüzü kaybetmeden yerinde dönüşüm ile bugüne kadar bize destek olan Beykoz halkına borcumuzu ödeyeceğiz. Kişilerin kurumların çıkarlarını değil, toplumun menfaatlerini koruyarak çok çalışacağız.

Programın sonunda meclis üyesi adayları Murat Aydın'a Rize ve Trabzonspor forması hediye etti. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.