Beykoz'da asılı tüm pankartları söktürdü... Şimdi sıra!

Beykoz'da asılı tüm pankartları söktürdü... Şimdi sıra!

Dün gece asılı tüm pankartları söktürten Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Avukat Cabir Soylu, yeni bir hamle daha yaptı. Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Avukat Cabir Soylu geçtiğimiz günlerde bazı siyasi...

Dün gece asılı tüm pankartları söktürten Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Avukat Cabir Soylu, yeni bir hamle daha yaptı.

Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Avukat Cabir Soylu geçtiğimiz günlerde bazı siyasi partilerin başvuru yapması gereken süre içinde gerekli yasal izinleri almadığı iddiasıyla Beykoz İlçe Seçim Kuruluna şikayette bulunmuştu. Beykoz İlçe Seçim Kurulu da yapılan itiraz sonucunda asılan pankart ve tanıtıcı reklamların kaldırılmasına hükmetmişti.

Beykoz İlçe Seçim Kurulu'nun kararı gereği Beykoz Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü talimatıyla dün gece AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi başta olmak üzere izinsiz yerlere asılan tüm siyasi partilerin ve bağımsız adayların pankart ve tanıtıcı reklamları toplatıldı.

Cabir Soylu'dan yeni hamle!

Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Avukat Cabir Soylu izin alınmadan asılan pankartların toplatılması kararının ardından Beykoz İlçe Seçim Kurulu'na yeni bir itirazda bulundu. Avukat Cabir Soylu'nun itirazı şu şekilde;

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde üç muhalefet partisinin pankartlarının yasa dışı olduğunu tespit ettirmiş ve toplatılmasına karar verilmesini ilçe seçim kurulu nezdinde yürüttüğümüz mücadele ile sağlamıştık.

Bu kez de iktidar partisinin billboard reklamları bakımından ekteki şikayet dilekçesini verdik.  Çünkü iktidar partisi, billboard ilanı asma konusunda hak sahibi olduğu 24-30 mart tarihlerine riayet etmedi ve billboard kullanma hakkını elde etmiş bulunan diğer adaylara ait olan tarihlerde yani 01 mart – 11 mart günlerinde billboardları işgal etti. İlçe seçim kurulu bu itirazımızı da haklı bularak AK Partinin billboard reklamlarının kaldırılmasına karar vererek kaymakamlık ve belediyeye "dilekçemiz doğrultusunda yani billboard afişlerinin sökülmesi doğrultusunda”   ekteki talimatı yazdı.

 Seçimler yargı denetiminde yapılır. İlçenin en tecrübeli ve kıdemli hakimi (yargıcı)  seçim kurulu başkanıdır. Yargı kararı verir; idari-mülki amirler kararı infaz eder, uygular.

 Biz iktidar partisinin de muhalefet partilerinin de iktidar partisinin de en basit bir işte bile hukuk dışı hareket ettiğini ispatladık. İki tarafa da eşit uzaklıkta bir Beykozlu aday olarak hem kendi haklarımı, hem diğer adayların haklarını korumak zorundayım. Bu korumayı da elbette hukuk dairesinde yapacağım.

Ben ve diğer adaylar nasıl hukuka, devletin koyduğu kurallara riayet ediyorsak "kendisini hukuktan ve  Beykozludan büyük gören 5 parti” de bu kurallara riayet etmeliydi. Beykoz'un tek gerçek muhalefeti olan Beykoz İttifakı'nın adayı olarak iftiralara da cevap niteliğinde olan bu kısa izahımı takdirlerinize sunuyorum.

YORUMLAR...