İSKİ Beykoz Şubesi törenle hizmete açıldı

İSKİ Beykoz Şubesi törenle hizmete açıldı

İstanbul Su Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından inşası tamamlanan Beykoz Şube Müdürlüğü binası vatandaşların hizmetine sunuldu.

İstanbul Su Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından inşası tamamlanan Beykoz Şube Müdürlüğü yeni binası Çubuklu Dedeoğlu'nda vatandaşların hizmetine sunuldu. Kurdele kesim töreninde konuşan İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, “Derelerin etrafındaki alanları halkın faydalanabileceği yaşam alanlarına dönüştürerek, dere ıslahlarını peyzajlı olarak inşa etmeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda Beykoz Deresi'ni peyzajlı olarak ıslah etmek için planlamamızı yaptık” dedi. 

“Her ilçeye bir şube” sloganı ile yerinde hizmet anlayışıyla İstanbullulara modern ve ferah hizmet binaları inşa eden İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Beykoz'daki 31. şube düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılışa İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan'ın yanı sıra Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve davetliler katıldı. Fatih Turan: Beykoz Deresi'ni ıslah etmek için planlamamızı yaptık

Törende konuşan İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, “Türkiye'nin lider, dünyanın alanında öncü su ve kanalizasyon idaresi olarak İstanbul'a hayatın temel maddesi olan suyu dünya standartlarında, kaliteli ve kesintisiz temin ediyor ve kullanılan atık suları modern tesislerimizde arıtarak çevreye zarar vermeyecek şekilde deşarj ediyoruz. Bu hizmetleri sunarken de İstanbulluların memnuniyetini sağlamak için yerinde hizmet veriyor, her ilçeye bir şube binası hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Halihazırda içilebilir olan İstanbul'un musluk suyunu geliştirdiğimiz yeni yöntem ve uygulamalarla estetik parametreler açısından doğal kaynak suyu lezzetine yaklaştıracağız. Derelerin etrafındaki alanları halkın faydalanabileceği yaşam alanlarına dönüştürerek, dere ıslahlarını peyzajlı olarak inşa etmeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda Beykoz Deresi'ni peyzajlı olarak ıslah etmek için planlamamızı yaptık. Deniz suyu kalitesini artırdığımız İstanbul'un tüm sahillerinin ‘Mavi Bayrak' kriterlerine sahip olması için çevre koruma yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi. “İSKİ'nin 31. şube müdürlüğü Beykoz'a açıldı

Turan, “Yerli ve milli su yönetiminde birçok çağdaş otomasyon sistemiyle veri alışverişini içeren İSKİ 4.0'ın hedeflendiği dijital dönüşümün sağlanması amacıyla teknolojiyi çok yakından takip ediyoruz. Bugün İSKİ olarak sadece 6 milyon 441 bin abonemizi değil, 15 milyonu aşan İstanbul'da hizmet ediyoruz. Bu hizmeti yerine getirirken şube binası olmayan ilçelere yenilerini inşa ediyor. Miladı olan binalarını da modern mimari ile yeniliyoruz. Yüzde 100 müşteri memnuniyeti ve yerinde hizmet anlayışıyla İstanbullular için inşa ettiğimiz modern ve ferah hizmet binaları sayesinde abone memnuniyeti maksimum seviyeye çıkartılırken, talepler kısa sürede çözüme kavuşturularak zamandan da tasarruf edilmektedir. Bugün burada açılışı yapılan Beykoz hizmet binası İSKİ'nin 31. şube müdürlüğü olarak İstanbullulara su ve atık suyla ilgili tüm işlemlerde kolaylık ve konforu sağlayacak. 2020 yılında hizmete girecek olan Esenler ve Zeytinburnu'nda çalışmalarımız devam etmektir” ifadelerini kullandı. 

Yücel Çelikbilek: İlk 1994 yılında Beykoz'da faaliyet göstermişti

Fatih Turan'ın ardından bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hizmet binasını inşa eden işçisinden mühendisine kadar tüm emeği geçenlere teşekkür ederek, “İSKİ'nin İstanbul'da inşa ettiği en eski hizmet binası 1994 yılında Beykoz'da faaliyet göstermiştir. İSKİ'nin İstanbul'a ve özellikle Beykoz'a hizmetlerini saymakla bitiremeyiz. Sağ olsun İSKİ Genel Müdürümüz Fatih Turan'ın söz verdiği yeni hizmet binasını bugün açıyoruz. Belediye Başkanlığı yaptığım zaman zarfında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ'den hatırlı hizmetler aldık. Emeği ve hizmeti geçenlere “Su Gibi Aziz Olun” diyorum.” dedi.  Murat Aydın: Görevlerini 1 saat ihmal etseler, İstanbullu su içemez

Başkan adayı Murat Aydın ise, “Yöneticilerimiz görevini 1 saat ihmal etseler, bugün İstanbullu su içemez, çok açık ve nettir. Biz görmüyoruz ama yoğun bir çalışma var. Şimdi önümüzdeki süreçle ilgili olarak Beykoz'un dereleri de pırıl pırıl olsun diye suları akıttık, temizliyoruz. Atık suları akıtarak denize veriyoruz. Ancak derelerimizin tam temizlenmesi lazım, sıra da ona geldi. İBB ve sizin desteğinizle tecrübeli bir başkan olan Binalı Yıldırım'ın da desteğiyle Beykoz'a çok daha güzel hizmetler olacak. Her ne kadar Yeni Zelanda'da bir terörist, ‘Boğazın batısından, İstanbul'dan çekilin' dese de biz çalışacağız, insanlarımızı mutlu kılacağız. Gelecek umudumuzu daha da diri tutacağız. Gönüllerimizi birbirimizi açacağız, güçlü, iri ve diri olacağız” diye konuştu. 

Hayri Baraçlı: İstanbul büyük bir metropol

Törende son olarak bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İstanbul'un önemli bir konuma sahip olduğuna ve nüfus açısından pek çok ülkeden bile büyük bir metropol olduğuna vurgu yaparak, en kısa zaman içerisinde inşası devam eden Zeytinburnu ve Esenler Şube Müdürlüklerini de hizmete alacaklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından dualarla kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol, hizmet binasını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Beykozlulara su ve atık suyla ilgili tüm işlemlerde kolaylığı ve konforu sağlayacak olan yeni şube binası hizmete başlamış oldu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.