Çanakkale Şehitleri Beykoz'da saygı ve minnetle anıldı

Çanakkale Şehitleri Beykoz'da saygı ve minnetle anıldı

Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü Beykoz'da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla Beykoz'da düzenlenen “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma” programında vatan toprakları uğruna şehit olan atalarımız ve gazilerimiz minnetle yâd edildi.

Türk tarihinin iftihar tablosu olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Beykoz Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları programla kutlandı.

Beykoz Anadolu Lisesi konferans salonunda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan, şehitlerimizin minnetle hatırlandığı etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve şube müdürleri, Beykoz Anadolu Lisesi Müdürü Sabahattin Sarp ve okul yönetimi, ilçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programlarda sergilenen temsiller, türküler, şiirler, Çanakkale belgeseli ve ‘Tabur' adlı tiyatro oyunuyla ecdadımızın kahramanlıkları bir kez daha gözler önüne serildi.

Başkan Çelikbilek: “Tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun.”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bugün ülkemiz için önemli bir gün olan tarihin kanla ve şanla yazıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümünü kutluyoruz. 250 bine yakın şehidimizin ve tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Bu gün vesilesiyle tüm komutanlarımızı ve cennet vatanımıza can feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise saygı ve minnetle anıyor, aziz hatıralarıyla gurur duyuyoruz.” dedi.

Programda Kaymakam Ahmet Katıcı ve Başkan Yücel Çelikbilek, okullar arası ‘Çanakkale' konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencileri altın hediyesiyle ödüllendirdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.