Tosun çalışmalarını Soğuksu ve Şahinkaya da sürdürdü

Tosun çalışmalarını Soğuksu ve Şahinkaya da sürdürdü

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun Seçim çalışmalarını Şahinkaya ve Soğuksu Mahallesi'nde sürdürdü.

Cumhuriyet Halk Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun seçim çalışmalarını Şahinkaya'da bulunan Ordu Mesudiye Beşbıyık Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği ile Soğuksu Mahallesi'nde gerçekleştirdi.

İlk buluşma Soğuksu Merkez Kıraathanesi'nde oldu. Coşkun Tosun'un yanı sıra Soğuksu Muhtarı Muammer Aydınoğlu ve pek çok Meclis Üyesi Aday'ının da hazır bulunduğu toplantıya mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

“SOĞUKSU'DA OTURAN BELEDİYE BAŞKANINA ULAŞABİLİYOR MUSUNUZ?”

Sözlerine bu buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ederek başlayan Coşkun Tosun, “Arkadaşlar, ben de 45 yıldır sizlerin komşusuyum. Evim biraz ilerideki Çiğdem Mahallesi'nde. Eminim beni hepiniz tanıyorsunuzdur. Pek çoğunuzun arkadaşıyım. Abisiyim, kardeşiyim. Bana bir abinize, kardeşimize ulaşabildiğiniz gibi yıllardır istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Bir belediye başkanına ulaşabilmek de işte böyle kolay olmalı zaten. Peki, sizin mahallenizde oturan belediye başkanınıza ulaşabiliyor musunuz? En son ne zaman gelip bir çayınızı içti, kapınızı çaldı. Bu kişi komşunuz olmasına rağmen böyleyken, Zeytinburnu'ndan getirilen bir kişiye nasıl ulaşacaksınız?

“16 YILDIR SORUNLARINIZI ÇÖZMEYENLER, ŞİMDİ SİZE HİZMET BORCUMUZ VAR DİYORLAR”

Değerli dostlar, ben Soğuksu'ya en az 4-5 kez geldim son dönemde. Esnaf ziyareti, Pazar ziyareti, halk ziyareti yaptım. Ne yazık ki, Soğuksu Mahallesi'nin sıkıntıları çok. İmar sorununun farkındayım, işsizlik sorununun farkındayım. 16 yıldır halkın hiçbir sorununu çözmeyenler, şimdi kalkıp siz yine bize oy verim, biz 16 yıldır çözmediğimiz sorunları bu kez çözeceğiz diyorlar. Hatta Zeytinburnu'ndan getirdikleri başkan adayı, “size hizmet borcumuz var” diyor. Allah aşkına artık bu yalanlara kim inanır? Onların planları Beykozluyu küstürüp, bıktırıp buraları rant severlere peşkeş çekmek. Onun için yıllardır hiçbir soruna çözüm üretmiyorlar. Buralara dair büyük planları var.

“HANEFİ BAŞKAN OLMASA MURAT AYDIN PAŞABAHÇE'DEN DENİZE DÜŞER”

Bir de bana diyorlar ki, “Başkan siz neden İlçe Başkanı Aydın Düzgün'le birlikte dolaşmıyorsunuz diye soruyorlar. Ben de diyorum ki, arkadaş ben Beykozluyum, Beykoz'u sokak sokak biliyorum. Aydın Başkanla gerek gördüğümüzde birlikte çalışıyoruz. Onun dışında ikimiz de işlerimize bakıyoruz. Ama Murat Aydın öyle mi? Hanefi Başkan yanında olmasa yolunu kaybeder, denize düşer Paşabahçe'den. Onun Beykoz'a yapabileceği tek şet, buraları da Suriyelilerle doldurmak olur. İnanmayan gidip Zeytinburnu'na baksın. Açık söylüyorum, 31 Martta bize yetki verdiğiniz takdirde, inşallah 1 Nisan sabahı Beykoz'da halktan yana bir belediyeniz olacak. O koltuklar sizlerin olacak. Kimseye babasından kalmadı o koltuklar. Çünkü siz kral değil belediye başkanı seçeceksiniz 31 Martta.” dedi.

COŞKUN TOSUN, ŞAHİNKAYA'YI DA İHMAL ETMEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Şahinkaya'da bulunan Ordu Mesudiye Beşbıyık Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği'nde gerçekleştirdiği toplantıda hem gündemden düşmeyen Yaşanacak Beykoz için 41 Proje'yi anlattı hem de vatandaşların kendisine yönettiği soruları yanıtladı.

Coşkun Tosun'un yanı sıra pek çok Meclis Üyesi ve yeni dönem Meclis Üyesi Adayı da toplantıda hazır bulundu. Tosun, 31 Mart Seçimlerinin ardından 1 Nisan Sabahından itibaren Beykozluların ” Ohh deyip derin bir nefes alacağı ” iddiasında bulunurken, Beykoz'un mevcut konumuna da ilginç bir benzetmede bulundu ve ”Beykoz 30 sene öncesine dönmüş durumda, adeta terk edilmiş bir Suriye Kasabasına benziyor” dedi.

“2B DIŞINDA SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN BİR TEK ADIM ATILMADI”

Beykozluların, ötekileştirilmekten, ayrıştırılmaktan, hakaret işitmekten bıkıp usandığını söyleyen Coşkun Tosun, ” Bizim Yönetimimizde hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız, hakaret bizden duymayacaksınız. Beykoz'da yıllardır yarım-yamalak yapılan bir 2B uygulaması dışında sorunların çözümü için bir tek adım atılmadı, bir arpa yolu yol alınmadı. 35 Yıllık Memuriyet hayatı, 25 yıl Değişik görevlerde Belediyede görev yapmış bir kardeşiniz olarak, bizlere -Artık elini taşın altına koy- diyenlere kayıtsız kalmayarak yola çıktık. Beykozlulara hep bir bahane ürettiler, vatandaşlarımız artık her şeyi görmekte ve bu seçimlerde bir kırmızı kart göstermekte kararlı. İnanın nereye gitsem, hangi programa katılsam Beykozlular kan ağlamakta.16 Yıldır Beykoz'da hiçbir derde derman olmayan, çözüm üretmeyenler şimdi çıkmış gelin bize bir 5 yıl daha verin bu kez kesin çözeceğiz diyerek milletin aklı ile adeta alay etmekte ” diye konuştu.

Coşkun Tosun seçim sürecinde birçok programında dile getirdiği Ak Parti'nin Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yaparken Beykoz'dan aday gösterdiği Murat Aydın'a da atıfta bulunarak, -İthal Başkan Adayı-tanımlamasını bir kez daha kullanırken, Aydın'ın 312 Bin Km'lik Beykoz'u öğrenmeye 5 yıllık süresinin dahi yetmeyeceğini söyledi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.