Hanefi Dilmaç: Beykoz'un iradesine sahip çıkacağız!

Hanefi Dilmaç: Beykoz'un iradesine sahip çıkacağız!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, maddi hataların düzeltilmesi, geçersiz oyların yeniden sayılması için İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve beraberindeki heyet, maddi hataların düzeltilmesi, geçersiz oyların yeniden sayılması ve tüm bunlara yönelik olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilişkin oyların yeniden sayılması için Beykoz İlçe Seçim Kurulu'na itiraz etti.

Beykoz Denizcilik Lisesi içerisindeki İlçe Seçim Kurulu'na yapılan itiraz başvurusuna İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ayberk Cengiz, Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, SKM Başkanı Engin Yıldız ve partinin yetkili avukatları katıldı. Heyet ellerindeki itiraz dosyalarını, İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti.

Hanefi Dilmaç: Beykoz'da 3 bin 300 civarı usulsüz oy tespiti yaptık

Heyet yapılan itirazın ardından belediye meydanında basın açıklaması yaptı. Tüm itirazlarını, Beykoz ilçe seçim kuruluna bugün saat 15.00 itibariyle teslim ettiklerini belirten İlçe Başkanı Dilmaç şu açıklamaları yaptı; Seçim akşamı saat 22 civarı bazı yanlışlıklar tespit ettik. Birleştirme tutanakları için verilmiş olan mazbataların bazılarında rakamlar kaydırılmış olarak verilmiş. Mesela bir tane sandıkta şunu gördük. Bizim 180 oyumuz var ama mazbataya girerken bize 1, bizim 180 oyumuz da CHP'ye yazılmış. Daha sonra genel anlamda yapmış olduğumuz çalışmada yaklaşık 40 sandıkta bu tür hatalar tespit ettik. Bir kısmını hemen müdahale ettik. Belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri ile ilgili tutulan çetelelerde sorun yok ama ne hikmetse büyükşehir oylarının YSK'ya girişinde usulsüzlükler var. Bize göre özellikle büyükşehir için yapılmış olan organize bir durum var. Beykoz'da yaklaşık 3 bin 300 civarında usulsüz oy tespitimizi yaptık.

Geçersiz oyların en az 4 bin 500'ü bizim

Ayrıca Beykoz'da olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilişkin 5 bin 300 geçersiz oy var. İddia ediyorum bu oyların en az 4 bin 500'ü de bizim. Bu konuda da itirazlarımızı seçim kurluna yaptık. Çıkacak kararı bekleyeceğiz.

Vatandaşımızın 1 oy dahi olsa hakkını koruyacağız

Üç akşamdır eve gitmiyoruz. Hiç endişeniz olmasın bizlere güvenin. Beykozlunun iradesini kimseye gasp ettirmeyiz. Demokrasilerde aslolan, şeffaflık ve vatandaşımızın 1 oy dahi olsa hakkının korunmasıdır.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.