Beykoz'da geçersiz 152 oy AK Parti'ye yazıldı

Beykoz'da geçersiz 152 oy AK Parti'ye yazıldı

Beykoz'da 31 Mart yerel seçimlerinde geçersiz olarak kabul edilen oyların yeniden sayılması işlemi tamamlandı.

Beykoz ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde geçersiz olarak kabul edilen oyların YSK'nın kararı ile yeniden sayılması işlemi tamamlandı. Geçersiz olarak kabul edilen 152 oyun AK Parti'nin aldığı oylara eklendiği açıklanırken daha önce başka partilere yazılmış olan 3257 oy da AK Parti'nin aldığı oylara eklendi

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından maddi hataların düzeltilmesi, geçersiz oyların yeniden sayılması ve tüm bunlara yönelik olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilişkin oyların yeniden sayılması için Beykoz İlçe Seçim Kurulu'na itiraz etmişti.

Yapılan yasal itirazlar sonrası Beykoz İlçe Seçim Kurulu kararını verdi. Bu bağlamda Beykoz İlçe Seçim Kurulu geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar vermişti. Beykoz'da geçersiz 5 bin 352 geçersiz oy sayılarak tamamlandı.

Geçersiz olarak kabul edilen 152 oyun AK Parti'nin aldığı, 74 oyun da CHP lehine geçerli sayarak oylara eklendiği açıklanırken, daha önce başka partilere yazılmış olan 3 bin 257 oy da AK Parti'nin aldığı oylara eklendi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.