2B konusundaki girişimlerimiz sonuçsuz kalmayacak

2B konusundaki girişimlerimiz sonuçsuz kalmayacak

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2B yasa tasarısıyla ilgi gelişmeler ve süreci aktarmak üzere muhtarlar, dernek başkanları ve belediye meclis üyeleriyle bir araya geldi.

2B toplantısında muhtarlar, dernek başkanları ve meclis üyelerine hitap eden Başkan Çelikbilek: “Belediye başkanı olmanın da ötesinde bir Beykozlu olarak halkın üzüntü duyduğu konular bizi de üzer. Bölge insanı ne kadar mutlu olursa biz de o kadar mutlu oluruz. 2/B hepimizin sorunu.  STK’lar, muhtarlar ve meclis üyeleri olarak  hepimizin görevi  vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu olmasıdır. Halkımızı uzun yıllardır sıkıntıda bırakan bu sorunun çözümü için gayret gösterdik. 2B konusundaki girişim ve çabalarımız karşılıksız kalmayacak” şeklinde konuştu.

Çelikbilek:' 1000 m2’ye kadar olan arsalar temel alınarak fiyatlandırma yapılacak”

İstanbul’daki toplam 2B arazisinin 3’te 1’inin Beykoz’da bulunduğunu vurgulayan Çelikbilek: “Bu konu 39 ilçeden en çok bizi ilgilendiriyor. Aslında sadece İstanbul değil tüm ülkeyi ilgilendiriyor.  Ege ve Akdeniz’deki durum bizden daha farklı.  Her iki kesimi memnun edecek bir kanun çıkmalı, çalışmalar bu doğrultuda ve hassas dengeler gözetilerek yapılıyor.  Bu konu ilk ele alındığında 400 m2 olan arsalar ve yukarısı olarak değerlendirilmişti. Şu anda 1000 m2 ve 1000 m2’den yukarıda olanlar şeklinde kategorize edilmesi düşünülüyor” dedi.  

İlçedeki 18 bin parselden 12 bin adetinin bin m2’nin altında kaldığını söyleyen Yücel Çelikbilek şöyle devam etti:  “Bu da %70’e tekabül ediyor. Böylesine çözümü zor bir konuda daha iyi bir netice almak zor gibi görünüyor. Herkesin memnun olmasını beklemek yanlış olur. Büyük bir kesim memnun olursa biz de mutlu oluruz.”

Komisyon görevlilerinin de gayretle çalıştığını vurgulayan Çelikbilek: “Bölge insanın sıkıntılarını, imkânlarını ilgili makamlara ilettik. Onlar da iyi niyetle çalışıyorlar. Temennimiz  2B sorununun en kısa sürede hayırlı bir şekilde neticelendirilmesidir” diyerek sözlerini tamamladı. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.