Fesleğen Şenliği Beykoz sokaklarına canlılık katıyor

Fesleğen Şenliği Beykoz sokaklarına canlılık katıyor

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Fesleğen Şenliği” kapsamında mis gibi kokan fesleğenleri Beykozlularla buluşturmaya devam ediyor.

Doğanın uyanışına eşlik eden fesleğenlerin kokusu Kavacık Otağtepe Caddesi'ni sardı. Kavacık Mahallesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla kucaklaşan Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Merkez ve Yalıköy'de 8000, Soğuksu ve İncirköy'de 4000, Gümüşsuyu Merkez'de 1000, Yenimahalle'de 5000, Kavacık Mahallesi'nde 10 bin adet olmak üzere şu ana kadar 28 bin adet fesleğenin dağıtımını yaptı.

Şenlik kapsamında ilçenin cadde, sokak ve meydanlarını başkan yardımcıları ve meclis üyeleriyle birlikte ziyaret eden Başkan Murat Aydın, 7'den 70'e yoldan geçen tüm vatandaşlarla sohbet ederek kokusuyla hayata zindelik, doğaya ve insana canlılık katan fesleğenin Beykoz'a güzellikler getirmesini temenni etti.

Balkonlar Fesleğen Kokacak

Başkan Murat Aydın'ı yoğun ilgiyle karşılayan, hediye edilen fesleğenlere ilgi gösteren vatandaşlar dağıtılan fesleğenlerin evlerini ve balkonlarını süslediklerini ifade ederek, kendilerine teşekkür etti. Festival kapsamında kendisi de bir çocuktan çiçek alan Başkan Murat Aydın, çocuğun başını okşayarak derslerinde başarılar diledi.

Başkan Murat Aydın: 'Sokak sokak gezerek hemşehrilerimize fesleğen armağan etmeye devam ederken, genç bir evladımızın bize hediye ettiği çiçekle gönüllerimize sevgi doldu. Nezaketi ve neşesi için oğlumuza ve ona saygıyı, sevgiyi böylesine yürekten aşılayan ailesine gönülden teşekkür ediyorum' dedi.

Binlerce vatandaşın balkon ve pencere kenarlarını fesleğenle süslediği şenlik Ramazan başına kadar sürecek.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.