Kiremitdere'deki arazi İBB'ye satılıyor

Kiremitdere'deki arazi İBB'ye satılıyor

Beykoz Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantılarının son oturumunda Çubuklu Kiremitdere mevkindeki arazinin İBB’ye satılmasına karar verdi.

Meclis Başkan Vekili Birzat Mermer Başkanlığında yapılan Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının son oturumunda AK Parti grubundan Erdoğan Coşkun Çap ve Muharrem Kaşıtoğlu, CHP grubundan Mustafa Topçu, Naci Candaş, Cemal Yavuz, Mustafa Yiğit, Halit Kılıç ve Nihat Arıcan izinli sayıldı.

Gündeme geçmeden önce söz alan CHP Meclis Üyesi Hüseyin Karababa, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak bugüne kadar Beykoz’da bir “Kadın Sığınma Evi”nin açılamamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Umut ediyorum bir dahaki sene bu açılışı gerçekleştiririz” diyen CHP Meclis Üyesi Hüseyin Karababa, Meclis’in tek bayan meclis üyesi olan Belediye Başkan Yardımcısı Nevin çalışkan’a çiçek takdim etti.

CHP grubuna bu nazik davranışı için teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan yapmış olduğu konuşmasında, “Kadın sığınma Evi”nin projeleri arasında olduğunu söyleyerek “inşallah bu tarz yerlere gerek duyulmaz” dedi.

“Kadın Sığınma Evi” değil “Kadın Konak Evi”

AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Hocaoğlu’da grubu adına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Kadın Sığınma Evi” ismi, kadınlarımızı sığıntı olarak görmediği için “Kadın Konak Evi” olarak değiştirilmiştir.” dedi

Yapılan konuşmaların ardından CHP Meclis Üyesi Hayrullah Usta tarafından Görele Köyü Fatih Sultan Mehmet Caddesinde tamamlanan alt yapı çalışmaları sonrasında yolun asfaltlanması için verilen önerge Başkanlık makamına havale edilerek gündemdeki 10 madde oy birliği ile kabul edildi.

Belediye taşınmazı İBB’ ye satılıyor

Gündemde olamayan müdürlük teklifleri bölümünde Çubuklu Kiremitdere mevkiinde yer alan Belediye taşınmazının İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne satılması hakkında söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Av. Yüksel Baki, “İBB yetkilileri ile yapılan toplantı sonrası 1/5000 ve 1/1000 lik plan çalışmalarımız devam ederken bir yandan da belediyemizin taşınmazlarını değerlendirme arzusu işçindeyiz. Bu sebeple söz konusu parseli İBB’ ye bedel karşılığında satarak gelir elde etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Bunun üzerine 10 dakika ara isteyen CHP grubu kendi arasında yapmış olduğu değerlendirme neticesinde önergeye ret verirken, AK Parti grubunun oy çokluğu ile kabul edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.