Cennetin Çocukları Beykoz şenliğinde buluştu

Cennetin Çocukları Beykoz şenliğinde buluştu

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği öncülüğünde “yetim gülerse dünya güler” ana temalı Cennetin Çocukları Şenliği gerçekleştirildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği öncülüğünde Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Müftülüğü'nün katkılarıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen “yetim gülerse dünya güler!” ana temalı Cennetin Çocukları Şenliği gerçekleştirildi.

Kaymakdonduran Mesire Alanında gerçekleştirilen etkinliğine Beykoz Kaymakamı Sayın Ahmet KATIRCI, Beykoz Belediye Başkanı Murat AYDIN, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY ve Beykoz İHH İnsani Yardım Vakfı Temsilcisi Uğur YOLERİ ile 300 yetim – öksüz öğrenci ve aileleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Sabahın erken saatlerinde servislerle piknik alanına taşınan öğrenciler ve aileleri, güne güzel bir kahvaltıyla başladı. Birlikte eğlenceli vakit geçiren aileler de çocuklarla oyunlar oynayarak eğlenceli bir gün geçirdiler.

Cennetin Çocukları Şenliği programında oluşturulan eğlence alanında yer alan oyun alanları ile çocuklarımız şenlik havasında doyasıya eğlenme fırsatı buldu. Pogramda yetimler sevgi ve şefkat ortamında büyükleri ve arkadaşları ile yarışmalar yapıp, yeryüzü ve gökyüzünün renkleriyle buluştular. Miniklerin yüzlerinde ve ellerinde gönüllü annelerin katkılarıyla grafiti ve yüz boyama etkinlikleri ile güller açtı.

Çocukların oyunlarıyla adeta panayıra dönen Beykoz Kaymakdonduran Mesire Alan'nda renkli görüntüler oluştu. Oyun platformu, yüz boyama uygulamaları, sosis balonlar, canlı Karagöz – Hacivat gösterisi, sihirbaz ve jonklör gösterileri, ateş ve baloncuk gösterileri, geleneksel çocukların oyunları, yarışmalar gibi birbirinden eğlenceli aktiviteler yapıldı. Çocukların gönüllerince eğlendiği şişme oyun grupları, eğitmenler eşliğinde hem eğlenip hem öğrenebilecekleri etkinlik masaları ve çeşitli sahne şovları yapıldı. Şenlikte ayrıca çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır  ikram edildi.

Bu güzel organizasyonun lokomotif gücü konumundaki Beykoz İHH İnsani Yardım Vakfı Temsilcisi Uğur YOLERİ konuşmasında “İHH İnsani Yardım Vakfı; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 1995 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede 5 kıtada 135 ülke ve bölgeye yayılmış ve Türkiye'den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. Güzel Beykozumuzda da 3.5 yıldır faaliyetlerine devam eden Temsilciliğimiz, Yemen'den Suriye'ye; Arakan'dan Afrika'nın pek çok bölgesine kadar düzenliği proje çalışmalarıyla Beykoz Halkının yardımlarını, emeğini ve dualarını o bölgelere ulaştırmaktayız. Beykozumuzda da ciddi bir gayret ile gönüllü kardeşlerimizle çok büyük projeler ve hayırlı çalışmalara imza attıklarını belirten Uğur Yoleri, tüm Beykoz Halkına bu güzel çalışmalara destek vermeleri çağrısında bulundu. Organizasyonda emeği geçenlere ve başta  değerli basın mensupları olmak üzere ştirak eden herkese teşekkür ediyorum. ” Dedi.

Programın bir başka mimarı olan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY ise “bu harika etkinliğin kendisini çok duygulandırdığını ve onurlandırdığını belirterek emeği geçenlere şükranlarımı sunarım.” dedi

Proğrama katılıp selamlama konuşması yapan Beykoz Kaymakamı Sayın Ahmet KATIRCI ise “ Başta İhh İnsani Yardım Vakfı olmak üzere bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ne güzel bir gün ne güzel bir atmosfer katılan herkese sonsuz teşekkürler” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat AYDIN ve ekibinin de iştirak ettiği organizasyonda tüm misafirler ve katılımcılarla hep birlikte öğle yemeği  yenildi.

Katılımcılara hediyelerin dağıtılması ile devam eden etkinlik, dilek, temenni ve dualarla son buldu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.