Beykoz da öğrenmenin yaşı yok!

Beykoz da öğrenmenin yaşı yok!

Beykoz Belediye Meydanı'nda başlayan Ücretsiz Temel Bisiklet Eğitim Programı'na ilgi gün geçtikçe artıyor.

Beykoz Belediye Meydanı'nda başlayan Ücretsiz Temel Bisiklet Eğitim Programı'na ilgi gün geçtikçe artıyor. Çocukken çok istediği halde imkanı olmayan 65 yaşındaki Fatma Yıldızoğlu'nun bir günde bisiklete binmeyi öğrenmesi herkesi şaşırttı.

Beykozlulara yönelik ücretsiz Temel Bisiklet Eğitimi Programı ile 7'den 70'e ilçe sakinleri bisiklet sürmenin keyfini yaşıyor. Beykoz Belediye Meydanı bisiklet eğitim uygulama alanı çocuklar, anne kız, komşular,  gençler ve iş çıkışı uğrayan çalışanların oluşturduğu gruplarla doluyor. Kayıt alınarak başlayan eğitimde öncelikle katılımcının güvenliği açısından kask takılıyor, sonrasında kişinin vücut yapısı ve bedenine göre bisiklet aparatları ayarlanarak kullanıcıya dengede durma duruşu kazandırılıyor, kondisyona göre de eğitime geçiliyor.

Programa katılan 65 yaşındaki Fatma Yıldızoğlu, “Sultaniye'den katıldım. Uygulamadan çok memnunum. Çocukken imkanımız yoktu. Şimdiki çocuklar çok şanslı. Başkanımız Murat Aydın'a çok teşekkür ederiz. Hizmetlerinin devamını dileriz.” dedi.

Paşabahçe'den katılan 58 yaşındaki Semiha Korkut ise Beykoz Belediyesi yetkililerine teşekkür ederek, bu durumdan çok memnun olduğunu, bisiklet sayesinde dengede daha rahat durduğunu belirtti.

Eğitimler Pazartesi günü hariç, her gün saat 11.30'da başlıyor ve 19.00'a dek devam ediyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.