Beykoz'da yeni eğitim öğretim heyecanı başladı

Beykoz'da yeni eğitim öğretim heyecanı başladı

Beykoz'da 2019- 2020 Eğitim-Öğretim Yılı heyecanı başladı. İlk ders zilinin çalmasıyla ilçedeki binlerce öğrenci ve öğretmen ders başı yaptı.

2019-2010 eğitim öğretim yılı yurt genelinde olduğu gibi Beykoz'da da kutlamalar ve resmi törenler gerçekleştirildi. Eğitim-Öğretim Yılı'nın ilk gününde Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu'nda tören düzenlendi. Programda halk oyunları gösterisi ile de renkli anlar yaşandı.

Törene Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay,  Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Okul Müdürü Sare Emanet, okul idare ve yönetici kadrosu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Murat Aydın: “2019- 2020 eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın “Bizleri ağırlayan kıymetli okulumuza ve saygıdeğer eğitimcilerimize teşekkür ederim. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar dilerim. Bu mutlu ve heyecanlı günlerinde evlatlarımızı yalnız bırakmadık, yanlarında olduk. Geleceğimiz sizsiniz, elimizden geldiği kadar sizlerin geleceği için çalışacağım. Beykoz Belediyesi olarak,  2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesinde A'dan Z'ye eğitime destek olduk, ilçedeki okullarımızı boyasından çevre düzenlemesine, zabıta ve trafik hizmetinden bahçe bakımına dek özenle hazırladık. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin” dedi.

Ahmet Katırcı: Nesiller yetiştirmek umudu ve temennisi ile…

Törende konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı öğrencilere eğitim, öğretim üzerine önemli tavsiyelerde bulunarak başladığı konuşmasında “Bugün 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılımız başladı. İlim ve fenle donanmış bilgili, kültürlü ama aynı zamanda 'değerli olan' sevgi dolu, değer veren, kıymet bilen, vefalı, özgüveni tam, bağımsız düşünebilen, sorgulayan, merak eden, hayal kuran, hedefleri olan, Türkiyemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma ülküsünü benimsemiş nesiller yetiştirmek umudu ve temennisi ile; Yeni Eğitim-Öğretim Yılımızın öğrenci, öğretmen ve velilerimiz ile ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. “ ifadelerini kullandıç

Konuşmaların ardından ilk ders zilinin çalınmasıyla öğrenciler ders başı yaptı. Başkan Murat Aydın, öğrencilerle birlikte sohbet ederek okul bahçesindeki basketbol sahasındaki potaya öğrencilerle birlikte basket attı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.