İBB izin vermedi… Beykoz'da kazanlar yine de kaynadı

İBB izin vermedi… Beykoz'da kazanlar yine de kaynadı

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Tarihi Küçüksu Çayırı'nda mısır kazanlarının kaynatılmasına izin vermediği ortaya çıktı.

Beykoz Belediyesi tarafından Tarihi Küçüksu Çayırı'nda yapılan ‘Mısır Festivali' için CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından izin verilmediği ortaya çıktı. Ret yazısının etkinlikten sonra gönderilmesi ise dikkat çekti.

Beykoz Belediyesi, Tarihi Küçüksu Çayırı'nda 07- 08 Eylül tarihlerinde “Mısır Festivali” etkinliği düzenlemek için İBB'den alanın tahsisi konusunda izin talep etmişti. CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gönderdiği cevabi yazıda ise talebin uygun görülmediği öğrenildi. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın izin verilse de verilmese de geleneği devam ettirmek adına festivalin yapılması yönünde talimat verdiği bilinirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından cevabın etkinlikten sonra gönderilmesi ise dikkat çekti.

Talebiniz uygun görülmemiştir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün Beykoz Belediyesi'nin izin talebine istinaden festivalin hemen ardından 10 Eylül'de gönderdiği yazıda “Küçüksu Çayırı'nda 7 Eylül 2019 tarihinde “Mısır Festivali” etkinliği düzenlemek için izin talep edilmektedir. Söz konusu talebiniz uygun görülmemiştir.” ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beykoz'u ziyaretinde ihyası ve mısır kazanlarının yeniden kaynatılması yönünde talimat verdiği Tarihi Küçüksu Çayırı, İBB'nin izin vermemesine rağmen Mısır Festivali'ne ev sahipliği yaptı Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ve iki gün boyunca süren etkinliklere on binlerce kişi katılırken, geçmişteki gibi mısır kazanları kaynadı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.