Beykoz'da yaşam, daire fiyatları ve popüler bölgeler

Beykoz'da yaşam, daire fiyatları ve popüler bölgeler

İstanbul'un en eski bölgelerinden biri olan Beykoz, görkemli ve özel bir geçmişe sahip. Yeni bir semt ve satılık daire arayışında olanlar için oldukça cazip seçenekler sunan Beykoz, son yıllarda İstanbul'da en değerli semtler arasında bulunuyor. Beykoz kendi içinde bütün sosyal imkanları ve güçlü altyapıyı, rahatlıkla sunabilen ilçeler arasında yer alıyor. Bu nedenle bölgede yaşayan vatandaşlar, yaşamlarını burada rahatlıkla ve huzurla sürdürebiliyor. Son yıllarda konut fiyatlarının ve kiralık daire fiyatlarının oldukça fazla arttığı Beykoz'da, kiralık ya da satılık daire arayan vatandaşlar, Flatfy emlak arama motoru ile aradığı eve rahatlıkla ulaşabiliyor. Bütün siteleri ya da emlakçıları tek tek gezme derdinden kurtaran Flatfy, tek tık ile bütün emlak ilanlarını kullanıcılarına sunuyor.

 Beykoz'da Güncel Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Yaşam avantajları oldukça fazla ve yoğun olan Beykoz'da kiralık daire fiyatları, bina türüne ve konumuna göre değişebiliyor. İstanbul'un bu özel semtinde kiralık daire fiyatları 60 Bin TL'e kadar çıkabiliyor. Genel yoğunluk ise 3000TL ile 10000TL arasında değişiklik gösteriyor. Beykoz'da minimum kira fiyatları ise genel olarak 1000TL gibi rakamlardan başlıyor. Konut arayanlar için Beykoz, villa, apartman gibi farklı seçenekler sunuyor. Bahçeli ve havuzlu bir ev kiralamanın mümkün olduğu Beykoz'da, apartman seçenekleri de sıkça bulunuyor. Bu seçenekler arasından yatırım yapan vatandaşlar, Beykoz'da güçlü altyapıya sahip, sosyal imkânı yüksek konutlara sahip olabiliyor.

Beykoz'un En Popüler Bölgeleri Hangisi?

Beykoz birçok farklı bölgeden oluşuyor. 45 Farklı mahalleye sahip olan ilçe, tarihi ve kültürel açıdan oldukça özel değerlere sahip. Bünyesinde 2 farklı üniversiteye ev sahipliği yapan Beykoz, gelişim açısından İstanbul'da en uygun ilçeler arasında gösteriliyor. Birçok değerli alana sahip olan ilçe, bu yerleri doğru değerlendirdiği takdirde İstanbul'un gelecekte en değerli semti olabilir.

Konut yatırımı yapmak isteyenler için geleceğe ve günümüze dair birçok imkân sunan Beykoz, kira gelirleri konusunda da yatırımcılarını İstanbul'da en az üzen ilçeler arasında yer alıyor. Amortisman süresinin bir büyükşehire oranla oldukça iyi durumda olduğunu Beykoz için söyleyebiliriz. Beykoz'da kiralık daire fiyatları, İstanbul'un diğer ilçelerinin amortismana süresine göre gözle görülür bir fark yarattığı rahatlıkla gözlemlenebilir.

Otağtepe: Beykoz'un en pahalı daire fiyatlarına sahip bölgelerinden biri olan Otağtepe, İstanbul'da sunduğu boğaz manzarası ile biliniyor. Burada satılık daire fiyatları 800 Bin TL gibi rakamlardan başlarken, 5 milyona kadar çıkabiliyor.

Polonezköy: Doğayı ve doğal yaşamı şehir içinde yaşama imkânı sunan Polonezköy, satılık villa seçeneklerinin oldukça yoğun olduğu bir bölge. Sosyal tesislerin ve doğal alanların çok fazla olduğu Polonezköy'de daire fiyatları 700 Bin TL gibi rakamlardan başlıyor.

Beykoz Daire Arayanlar İçin Avantajlı Mı? Beykoz ve Diğer İstanbul İlleri Ne Durumda?

Eski yıllarda Üsküdar'ın bir ilçesi olan Beykoz, İstanbul'un en farklı semtlerinden birisi. Etrafında Üsküdar, Ümraniye, Kartal ve Sultanbeyli ilçeleri bulunan Beykoz'da, yaşam imkanları oldukça geniş. Burayı özel yapan ve diğer semtlerden ayıran en önemli özelliği ise elbette bu imkanlar. Sosyal hayat ve semt refahının oldukça yüksek olduğu İlçe, Cumhuriyet döneminde İstanbul'da değeri artan ilçelerin başında geliyor. İstanbul boğazı ile bitişik olan bu ilçe, son yıllarda satılık daire arayanların sıkça başvurduğu yerlerden birisi.

İstanbul'un diğer ilçelerine göre şu an ulaşım konusunda küçük sorunlar yaşayan Beykoz'un, sunduğu imkanlara ulaşımı kolaylaştırması ve bölgenin diğer bölgeler ile etkileşimini arttırması için, ulaşım sorununu mutlaka çözmesi gerekiyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.