Beykoz'da kestane geleneği devam etti

Beykoz'da kestane geleneği devam etti

Beykoz Kastamonu Bozkurt Görentaş Köyü Derneği, 25'inci geleneksel kestane gününü gerçekleştirdi.

Bu yıl 25.'si gerçekleştirilen Kastamonu Bozkurt Görentaş Köyü Derneği'nin düzenlediği kestane gününde Beykoz'un pek çok kesiminden insanlar katıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara Kastamonu'dan toplanılan yaklaşık bir ton kestane dağıtıldı.

Dernek Başkanı Erol Yılmaz'ın ev sahipliğinde İncirköy Dernek Lokalinde gerçekleştirilen kestane gününe İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Kastamonu Abana Belediyesi Meclis Üyesi Feridun Yıldız, Beykoz Belediyesinin Meclis Üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

Erol Yılmaz: Asla tabela derneği olmayacağız

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehitler için saygı duruşu ile başlayan program da ilk konuşmayı Dernek Başkanı Erol Yılmaz yaptı. Yılmaz, 'Bu tarz etkinlikle İstanbul'daki hemşerilerimizle toplanmamız için çok bir fırsat haline geldi. Artık insanların aklında şu var. Bu yıl Kestane Şenliği'nde buluşuruz nasıl olsa düşüncesi hemşerilerimizde var. Derneğimiz kurumsal yapısı nedeniyle birçok il ve ilçe derneğinden çok daha ileri bir seviyede çalışmalarımız devam ediyor. Geçen 25 yılda büyüyerek başarımız devam etti, şunu da eklemekte fayda görüyorum. Asla bir tabela derneği olmayacağız.' diye konuştu.

“Birlikte daha güçlüyüz”

Protokol konuşmalarının ardından siyasi parti ilçe başkanlarına söz verildi. Duygu ve düşüncelerini aktaran İlçe Başkanları; Aydın Düzgün, Oğuzhan Karaman ve Şeref Kaçmaz katılımcılara, Suriye'nin Tel Abyad ve Rasuleyn bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının sürdürdüğü 'Barış Pınarı Harekatı' için zafer diledi. Protokol temsilcileri yaptıkları konuşmalarda 'Hepimiz bir ve beraber olmak zorundayız. Birlikte daha güçlüyüz' mesajı verdi.

Son konuşmacı ise İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Başkan Çelikbilek, derneğin kurulduğu 1995 yılında Beykoz'da Refah Partili Belediye Başkanı olarak görev yaptığını, bu sırada kuruluş çalışmalarına şahsi olarak destek verdiğini söyledi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.