Beykoz da kaderine terk edilen vapur için karar verildi!

Beykoz da kaderine terk edilen vapur için karar verildi!

İstanbul Liman Başkanlığı tarafından Beykoz'da çürüyen Paşabahçe Vapuru'nun ihaleyle satışı ve sökümü yapılacak.

2010'dan beri Beykoz'da kaderine terk edilmiş, bir dönem nikâh salonu bile olan Paşabahçe Vapuru, bir ara batırılmak istendi, sonra karar askıya alındı. Vapurun belediye binasının hemen önünde çürümesi de tepkilere yol açıyordu. İstanbul Liman Başkanlığı konuyu çözüme kavuşturacak bir adım attı.

Bir dönem Kabataş-Adalar hattında İşleyen en büyük ve hızlı vapurdu. Savaş gemisi olarak tasarlandığı Genova'da şarkılar eşliğinde suya indirilen, daha sonra kardeşleri Dolmabahçe ve Fenerbahçe vapurlarıyla 50 yıldan fazla bir süre İstanbullulara hizmet veren bu emektar vapurun satışı ve sökümü yapılacak.

Basın İlan Kurumu'nun resmi portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre 1952 inşa tarihli, Türk Bayraklı, İstanbul Beykoz mevkinde bulunan Paşabahçe isimli şehir hatları yolcu gemisinin, 618 Sayılı Limanlar Kanununun 7'nci maddesi uyarınca, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında açık teklif usulü ile satışı ve sökümü yapılacak.

İhale; İstanbul Liman Başkanlığı 3. Kat Toplantı Salonunda 4 Kasım.2019 tarihinde saat 16:00'da gerçekleştirilecek.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.